SPIN

Musical „Dzieci Powstania 44”

Aneta Borkowska wtorek, 6 marca 2018, 06:36 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 13 marca o godz. 11.30 i 19. na musical „Dzieci Powstania 44” w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. Sala widowiskowa „Podlasie”.

Przed spektaklami odbędzie się spotkanie z Dzieckiem Powstania – Wiesławem Winklerem, artystą rzeźbiarzem i jednym z bohaterów drugiego wydania książki „Dzieci 44” Jerzego Mireckiego.

Musical Dzieci Powstania ’44 Alternatywnego Teatru Tańca i Wokalnego Studia Musicalowego LUZ kierowany jest do odbiorcy w każdym wieku. Scenariusz spektaklu inspirowany jest wspomnieniami dzieci z Powstania Warszawskiego zawartymi w książkach: Dzieci ’44 – Jerzego Mireckiego, Asiunia – Joanny Papuzińskiej, Kamienie też czasem płaczą – Bogumiła Janusza Żórawskiego. Poprzez piosenki walczącej Warszawy oraz taniec współczesny chcemy skłonić widzów do refleksji i udowodnić, że patriotyzm jest trendy. Spektakl pozbawiony jest brutalnych scen.

Spektakl wystawiono już ponad 60 razy w Siedlcach, a ponadto 3 listopada 2015 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie nasi tancerze wystąpili w niezwykłym miejscu, dla kilkusetosobowej publiczności. Wśród niej znalazło się również liczne grono osób, które same, jako dzieci, przeżyły Powstanie Warszawskie.

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Joanna Woszczyńska / Przygotowanie wokalne: Ada Pogoda-Kołodziejak

Honorowy Patronat nad musicalem objęło Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Dzieci Powstania 1944.

Bilety w cenie 10 i 20 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.