SPIN

Spektakl pasyjny „Dzień Drugi Prawda Jedyna”

Aneta Borkowska sobota, 10 marca 2018, 08:10 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 21 marca o godz. 9. i 11. (dla szkół) oraz o 19. na spektakl pasyjny „Dzień Drugi Prawda Jedyna”.

Spektakl pasyjny ukazujący refleksje, przemyślenia współczesnego człowieka na temat wiary, zwątpienia, miejsca Jezusa w naszym codziennym życiu. Spektakl w reżyserii i opracowaniu muzycznym Waldemara Koperkiewicza na motywach książki i audycji radiowych”Dzień Drugi Prawda Jedyna” Grzegorza Skwarka.

„Dzień Drugi” to spektakl pasyjny ukazujący refleksje, przemyślenia współczesnego człowieka na temat wiary, zwątpienia, miejsca Jezusa w naszym codziennym życiu. Całość widowiska świetnie dopełniają projekcje materiałów multimedialnych oraz klimatyczna muzyka. Dużą wartością przedstawienia jest współczesny język narracji, stylem przypominający współczesne reportaże z miejsc akcji. Widz może odnosić wrażenie, że czas między śmiercią Chrystusa, a Zmartwychwstaniem stanął w miejscu, a odradza się w każdy Wielki Tydzień. Ludzki strach i zwątpienie apostołów będących świadkami Jego kaźni, a niewiedzących o zmartwychwstaniu – dla nas, którzy już wiedzą, jest wielkim i radosnym oczekiwaniem na dzień trzeci.

Wykonawcami spektaklu są aktorzy Teatru Es – Anna Kasjaniuk, Robert Protasewicz, Paweł Skolimowski, Paweł Kryszczuk, gościnnie wystąpi też Maciej Czapski – aktor i reżyser teatralny. W spektaklu bierze udział również Ania Broda – śpiew oraz Witek Broda – lira korbowa, którzy wykonują pieśni wielkopostne z XVI i XVII wieku.

Bilety w cenie 20zł są już dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel.: 25 794 31 89

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.