SPIN

Wystawa fotografii Elżbiety i Marka Lejbrandtów „Stany skupienia wody”

Aneta Borkowska niedziela, 11 marca 2018, 16:10 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 22 marca (czwartek) o godz. 18. na otwarcie wystawy fotografii Elżbiety i Marka Lejbrandtów „Stany skupienia wody”. Galeria Fotografii FOKUS.

Stany skupienia wody, czyli ciecz, gaz i ciało stałe – brzmi to bardzo naukowo i technicznie, ale staraliśmy się zobaczyć wodę w różny sposób i pokazać to na wystawie. Może to być kolorowa mgła o świcie, chmury przed burzą i po zachodzie słońca, rzeka, morze, wodospad, krople rosy, formacje skalne w jaskiniach powstałe dzięki uporczywemu kapaniu zmineralizowanej wody, skały i wydmy na powierzchni naszego globu wyżłobione przez wodę. Woda przedstawiona jest również jako element kultury sakralnej i sztuki. Na wystawie nie może zabraknąć wody w postaci śniegu oraz lodu, zmieniających swoje barwy w zależności od kąta padania promieni światła, a także pary wodnej wydobywającej się pod ciśnieniem z głębi ziemi, co przypomina nam o tym, że nasza Ziemia wciąż „żyje”, przekształca się i ewoluuje, a my wraz z nią.

Elżbieta i Marek Lejbrandtowie

Elżbieta i Marek Lejbrandtowie pasjonują się fotografią od wielu lat. Początkowo wykonywali zdjęcia czarno-białe, bawili się ich wywoływaniem, wykonywaniem odbitek. Następnie były slajdy, a obecnie pracują w technice cyfrowej. Podróżowanie po Polsce oraz po innych krajach i utrwalanie przyrody, naturalnych form i wzorów, architektury, zdarzeń, refleksji zainspirowanych wspaniałymi widokami, ciekawych ludzi, charakterystycznych obiektów – to ich pasja. Starają się wykonywać zdjęcia przy ciekawym oświetleniu, jakie stwarza poranek lub zmierzch. Wybrane fotografie ze wspólnych wypraw były prezentowane na autorskich wystawach: „W cieniu Etny i Timanfaya”, „Atlas – u stóp tytana”, „Marokańskie refleksje”, „Pod polskim niebem”.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.