SPIN

Koncert jubileuszowy MP Dance „Impresje taneczne”

Aneta Borkowska wtorek, 3 kwietnia 2018, 10:02 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 13 kwietnia o godz. 19. do sali „Podlasie” na koncert jubileuszowy MP Dance „Impresje taneczne”.

Podczas koncertu tancerze MP Dance zaprezentują choreografie z minionych lat w nowych odsłonach oraz najnowsze układy taneczne. Szykują się liczne niespodzianki i popisy tancerzy „od lat 5 do 105″ w różnych technikach tańca, od klasyki przez jazz i modern, po disco, hip hop i taniec akrobatyczny. Nie zabraknie materiałów wspomnieniowych w postaci zdjęć, filmów i nagród MP Dance.

Formacja Taneczna MP Dance powstała w październiku 2007 roku z przekształcenia dawnego „Małego Podlasia”. Instruktorem i choreografem grupy jest Agnieszka Oliwia Lipińska, absolwentka AWF w Warszawie, pedagog. Sama przez 14 lat tańczyła w „Małym Podlasiu” uczestnicząc w tanecznych mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

W skład zespołu MP Dance wchodzi aktualnie około 120 dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 15 lat. Tancerze ćwiczą w pięciu grupach. Podczas prób poznają różnorodne formy tańca nowoczesnego i stylizowanego oraz uczą się podstaw baletu. Chętni uczestniczą też w zajęciach z tańca akrobatycznego.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.