SPIN

Bajka „Duszek Śmieciuszek”

Aneta Borkowska czwartek, 12 kwietnia 2018, 18:21 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 24 i 25 kwietnia na najnowszą bajkę dla dzieci w wykonaniu Teatru ES. Czy można śmiecić w lesie? Jak segregować śmieci? Czy las może zamienić się w wielkie wysypisko? Gdzie znajduje się centrum wszechświata? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w bajce „Duszek Śmieciuszek”.

Zabawna opowieść o przygodach tytułowego Duszka wprowadzi najmłodszych w zagadnienia ekologii. Powstały z pozostawionych w lesie śmieci Duszek marzy by znaleźć przyjaciół, z którymi mógłby się bawić. Jednak dzieci źle się czują przebywając z nim w zaśmieconym lesie. By pomóc swoim towarzyszom Duszek musi odnaleźć Króla Śmietnika i pokonać Czarny Charakter, który wciąż zaśmieca las. Czy mu się uda? Czy razem pokonają „śmieciowe moce” i wysprzątają las? Przekonajcie się sami!

Autor: Stefan Szulc / reżyseria: Robert Protasewicz / muzyka: Waldemar Koperkiewicz, Robert Protasewicz / wykonanie: aktorzy Teatru ES / kierownik produkcji: Anna Harke

Partnerem spektaklu jest Zakład Utylizacji Odpadów ZUO. Autorem rysunku jest Wiktoria Metera, uczennica klasy III b SP nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach, zwyciężczyni konkursu plastycznego na plakat do spektaklu „Duszek Śmieciuszek”.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.