SPIN

Sukces tancerzy LUZ w Wilnie

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 16:00 Aktualnie

Wielki sukces odnieśli tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ na Międzynarodowym Festiwalu Tańca SPACE, który odbył się w 14 kwietnia w Wilnie na Litwie.

LUZ zaprezentował dwie etiudy choreograficzne: w kategorii juniorów wystąpił duet Marcelina Karolewska i Gabriela Remiszewska z etiudą pt. „Talk with me” oraz formacja contemporary w układzie „Lonellines on the street”. Oba układy wywalczyły pierwsze miejsca i tym samym zostały nominowane do Grand Prix Festiwalu. Komisja sędziowska jednogłośnie przyznała duetowi, a następnie formacji LUZ GRAND PRIX FESTIWALU w swoich kategoriach co jest ogromnym sukcesem siedleckich tancerzy.

Marcelina i Gabriela rywalizowały z siedemnastoma innymi duetami, ale to ich prezentacja wywarła na komisji największe wrażenie. Do późnych godzin wieczornych rozgrywała się natomiast kategoria, w której startowała formacja juniorów. Komisja sędziowska po występie LUZu nie kryła swego wzruszenia z przesłania płynącego z ich tańca.

Autorami choreografii są kierownik i choreograf FTN LUZ Joanna Woszczyńska i Bartek Woszczyński. Tym samym tancerze powtórzyli swój sukces z ubiegłego roku, gdzie Grand Prix Festiwalu w Wilnie wywalczyła etiuda pt. Gramofon w kategorii dzieci.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.