SPIN

Premiera spektaklu „Intryga” Teatru „Dlaczego nie?”

Aneta Borkowska czwartek, 17 maja 2018, 08:14 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 23 maja (środa) o godz. 11. i 14. na premierę spektaklu „Intryga” Teatru „Dlaczego nie?” dla słuchaczy SUTW. Sala widowiskowa „Podlasie”.

Teatr „Dlaczego nie?” przygotował kolejną wspaniałą premierę. Tym razem jest to komedia według scenariusza jednego z aktorów teatru, p. Grzegorza Rowickiego. Mąż i żona. Codzienne życie. Codzienne obowiązki. Czasem jednak męska część rodziny zdolna jest wymyślić misterny plan, by się od nich wykręcić i realizować własny scenariusz na małżeństwo. Jednak mało jest takich rzeczy, które ujdą uwadze sprytnej żony. Pełna humoru i trzymająca w napięciu opowieść o perypetiach pewnego małżeństwa…

Reżyseria: Mirosław Łukasiewicz

Teatr „Dlaczego nie?”, to grupa pasjonatów teatru. Tworzą go głównie słuchacze SUTW, ale także młodzi przyjaciele naszego uniwersytetu, dzięki czemu teatr ma charakter międzypokoleniowy. Aktorzy dzielą się ze sobą swoim doświadczeniem aktorskim, ale także życiowym. Ostatnim osiągnięciem teatru jest zdobycie II miejsca na Regionalnym Festiwalu Twórczości Artystycznej Seniorów w 2017 r.

Każda z dotychczasowych premier zyskała uznanie publiczności. Na deskach uniwersyteckiego teatru zagrano spektakle: „Spotkanie po latach”, „Zielona Gęś”, „Spotkania”, „Takie jest życie”, „O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce”, „Ślepcy”, „Podchody”, „Trzy Wiedźmy”, „Smok”. Reżyserem i instruktorem teatru jest Mirosław Łukasiewicz, absolwent pedagogiki ze specjalnością kulturalno-oświatową WSRP w Siedlcach oraz Reżyserii Teatrów Amatorskich w Warszawie.

Spotkanie realizowane w ramach projektu Fundacji DONUM „Ten cenny czas” finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.