SPIN

Filmowe Rekolekcje: Bóg nie umarł: Światło w ciemności

Aneta Borkowska piątek, 25 maja 2018, 19:38 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Czy fakt, że większość nie wierzy, znaczy, że jesteś w błędzie? Czy można zakazać wiary, miłości i nadziei? NoveKino Siedlce zaprasza 5 czerwca o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje. Tym razem będzie można zobaczyć dramat „Bóg nie umarł: Światło w ciemności”.

Wokół kościoła Św. Jakuba narasta coraz więcej sporów. Przeciwnikom wiary przeszkadza fakt, że świątynia stoi na terenie uniwersytetu. Gdy pewnej nocy pożar pustoszy kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję, by usunąć parafię ze swojego terenu. Wielebny Dave zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo poparcia parafian, zaczyna rozważać przeniesienie świątyni. Prawdziwe wątpliwości w jego sercu zasieje pojawienie się jego dawno niewidzianego brata, który niespodziewanie włączy się w konflikt wokół kościoła. Gorzkie wspomnienia powrócą, otworzą się dawne rany. Bracia będą musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z przeszłości.

Reżyseria: Michael Mason / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: USA / Rok produkcji: 2018 / Obsada: John Corbett, David A.R. White, Jennifer Taylor, Tatum O’Neal

reklama NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.