SPIN

Letni Festiwal pod Muralem

Aneta Borkowska sobota, 30 czerwca 2018, 07:15 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza w lipcu na koncerty w ramach „Letniego Festiwalu pod Muralem”. To już druga edycja cyklu. Pierwszy koncert 6 lipca.

– 6 lipca o godz. 21.00 – Marek Piekarczyk z zespołem i aktorami Teatru ES.

Niepowtarzalny głos Artysty oraz jego wyjątkowy dar nawiązywania kontaktu z publicznością powodują, że koncert będzie wspaniałą dawką pozytywnej energii dla słuchacza. Marek Piekarczyk na nowo odkrywa piękno polskiej muzyki rockowej, przenosi nas w świat wspomnień i jednocześnie daje możliwość wspaniałej zabawy. Marek Piekarczyk to znany polski wokalista i autor tekstów, osobowość telewizyjna. Znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole muzyki rockowej TSA. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Był członkiem jury w programie telewizyjnym The Voice of Poland.

– 13 lipca o godz. 21.00 – HERBERTORIUM – Oratorium do poezji Zbigniewa Herberta

Koncert z muzyką Waldemara Koperkiewicza i udziałem Chóru Miasta Siedlce, aktorów Teatru ES oraz zaproszonych gości. Celem jest przybliżenie twórczości poety młodym ludziom. „Herbertorium” jest dziełem interdyscyplinarnym – łączy w sobie poezję, muzykę i teatr. Dzięki temu nierzadko trudne w obiorze teksty podane poprzez nowoczesne środki wyrazu artystycznego, stają się bardziej zrozumiałe i bliższe widzowi.

– 20 lipca o godz. 21.00 – „Śpiewnik Seweryna Krajewskiego”

Koncert najpopularniejszych utworów kompozytora w wykonaniu Radosława Świderskiego (śpiew, gitara akustyczna) z towarzyszeniem Orkiestry Teatru ES (Krzysztof Chromiński – fortepian, Marek Matwiejczyk – bas, Robert Protasewicz – perkusja).

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.