SPIN

Warsztaty tańca współczesnego

Aneta Borkowska poniedziałek, 23 lipca 2018, 06:40 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Teatr Tańca Caro i Centrum Kultury i Sztuki zapraszają 4 i 5 sierpnia o godz. 10 na otwarte warsztaty tańca współczesnego z uczestnikami rezydencji artystycznej z Luksemburga, Andreasem Ramą i Rhiannon Morgan.

Andreas Rama i Rhiannon Morgan przyjeżdżają do Siedlec w ramach wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3, realizowanej przez Teatr Tańca Caro, Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Instytut Muzyki i Tańca, w partnerstwie z TROIS C-L – Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois.

PROJECT 2/3 zakłada wymianę artystyczną między twórcami z obu krajów. Artyści z Luksemburga będą gościć w Siedlcach w sierpniu, w dniach 3-11.08.2018 r., a podczas pobytu chcą podzielić się swoją praktyką. Zapraszamy tancerzy na wyjątkowe warsztaty „Opening Possibilities”. „Otwieranie możliwości” to skupianie się na sposobach doświadczania, na tym, jak obserwujemy i odczytujemy informacje o ciele i przestrzeni. To otwieranie większych możliwości doświadczania poprzez maksymalne wykorzystanie zmysłu wzroku – w kontakcie ze swoim ciałem, przestrzenią i grupą.

W trakcie warsztatów poszerzymy nasze horyzonty patrzenia. Stworzymy nową przestrzeń na zewnątrz i wewnątrz naszego ciała, obejmując nią coraz większy zakres naszego wzroku tak, aby wytworzyć przestrzeń ruchu 3D. Rozgrzewka opierać się będzie głównie na pracy na podłodze, w trakcie której mięśnie stają się nieważkie, a rośnie świadomość podróżującego z boku na bok ciała.

Opening Possibilities” to również:

Praca nad dynamiką, momentami szybkiego poruszania się, do / po podłodze. Obserwowanie możliwości przestrzeni ciała tworzonej przez oczy. Używanie naszego oddechu lub naszych dźwięków jako koordynatora łączenia się z grupą. Zabawa ruchami jako wyzwanie podejmowania ryzyka w każdej chwili.

Otwieranie możliwości” to podejmowanie decyzji dotyczących teraźniejszości, badanie „tu i teraz”, tworzenie własnych reguł doświadczania ciała.

Zgłoszenia na email: vicedyrektor.ckis@ckis.siedlce.pl

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.