SPIN

Spektakl „Wolę żyć”

Aneta Borkowska czwartek, 6 września 2018, 17:05 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 19 września o godz. 9. i 11. na spektakl „Wolę żyć” w ramach Teatru Mądrego Widza. Spektakl ma za zadanie wywołać dialog z młodymi ludźmi, pokazać im „ku przestrodze” jak dalece idące skutki mogą powstać z pozoru niewinnych prób „odreagowania” czy „relaksu”.

Rozmowa toczy się nie tylko na scenie pomiędzy dorosłymi a młodzieżą. Wewnętrzny monolog młodej narkomanki, rozterki rodziców, opiekunów, nauczycieli. Faktyczne sytuacje z życia uzależnionych pokazują jak łatwo wpaść w nałóg i jak trudno jest potem z niego wyjść. Spektakl uwypukla największy problem – bariery w komunikacji pomiędzy dorosłymi a dorastającymi. Jak mówić żeby nas słuchano? Jak słuchać żeby do nas mówiono? Druga część spektaklu to spotkanie z osobą, która wyszła z nałogu i opowie o swoich doświadczeniach, uczuli młodzież na problem jakim jest narkomania a także pokaże ścieżki, którymi trzeba podążać by odbić się od dna i wrócić do normalnego życia.

Na motywach książki: Barbary Rosiek „Pamiętniki narkomanki” / scenariusz:Robert Protasewicz i Waldemar Koperkiewicz / reżyseria:Waldemar Koperkiewicz / obsada:Maciej Czapski, Robert Protasewicz, Maria Gaciongoraz aktorzyTeatru Es

Zgłoszenia przyjmują Jadwiga Skup i Robert Radzikowski tel. kom. 797 199 347 i 698 176 243

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.