SPIN

Filmowe Rekolekcje: „Dotknij nieba”

Aneta Borkowska sobota, 22 września 2018, 09:46 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 2 października o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje. Tym razem zobaczyć będzie można biografię muzyczną „Dotknij nieba”.

Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, jako nastolatek, Bart postanawia zająć się sportem, wierząc, że w ten sposób odbuduje swoje relacje z rodzicem. Niestety, ciężka kontuzja przekreśla marzenia o futbolowej karierze i chłopak zostaje zmuszony do zmiany planów. Z pomocą przychodzi mu jedna z nauczycielek, która dostrzega w Millardzie nieodkryty talent muzyczny. Zachęcany przez swoją dziewczynę – Shannon, Bart postanawia dołączyć do lokalnego zespołu, zostając ich wokalistą. Grupa przyjmuje nazwę MercyMe i wyrusza w trasę po Ameryce. Niestety, pierwsze koncerty nie zwiastują niczego wielkiego. Sceptyczni wobec zespołu są zarówno widzowie, jak i krytycy. Wszystko zmienia się po jednym z występów… Bart, który właśnie dowiedział się o chorobie ojca i poważnie rozważa odejście z zespołu, siada samotnie z gitarą i zaczyna komponować. Wspominając wszystko, co przydarzyło mu się w życiu, przelewa uczucia i słowa na papier. Z dawnych emocji i niespełnionych nadziei wyłania się legenda „I Can Only Imagine”.

Reżyseria: Andrew Erwin, Jon Erwin / Scenariusz: Jon Erwin, Brent McCorkle / Gatunek: biograficzny, muzyczny / Kraj produkcji: USA / Rok produkcji: 2018 / Czas trwania: 110 minut / Obsada: J. Michael Finley, Madeline Carroll, Dennis Quaid, Trace Adkins, Cloris Leachman, Jason Burkey, Mark Furze

reklama NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.