SPIN

Spektakl „The Room”

Aneta Borkowska piątek, 28 września 2018, 12:03 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 8 października o godz. 9. i 11. na spektakl „The Room” w choreografii Elizy Kindziuk oraz Sebastiana Piotrowicza.

Czym jest dom? Korytarzem, kuchnią, a może naszym własnym pokojem, z którym się utożsamiamy? Może wcale nie chodzi o ściany, które nas chronią, ale pewną przestrzeń o umownie wytyczonych granicach: dzielnica, miasto, kraj, świat? Czyżby domem była miłość? Ludzie, którzy w nim mieszkają: rodzina, przyjaciele bądź ukochana osoba? …może nasze własne ciało? Mamy jeden dom, czy możemy mieć wiele jednocześnie? Łatwo jest go zmienić? Ile można ich mieć na przestrzeni lat, które nam ktoś odlicza?

The Room” to spektakl, w którym pięcioro tancerzy porusza tematykę domu i rodziny. Artyści zainspirowani własnymi wspomnieniami i doświadczeniami, w połączeniu z prostotą codziennych ruchów i zachowań tworzą na scenie atmosferę rodzinnego domu. Postacie odkrywają otaczający ich pokój oraz wzajemne relacje poprzez rożne techniki tańca współczesnego.

Choreografia: Eliza Kindziuk, Sebastian Piotrowicz / Obsada: Eliza Kindziuk, Sebastian Piotrowicz, Izabela Orzełowska, Ilona Gumowska, Łukasz Czapski / Fotografia: Joanna Gieranin

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.