SPIN

Koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

Aneta Borkowska piątek, 7 grudnia 2018, 09:52 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 12 grudnia o godz. 11. i 14. do sali „Podlasie” na koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego dla słuchaczy SUTW „Piosenki Bułata Okudżawy”.

Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami.

Pasja Andrzeja Koryckiego do pieśni wspomnianych artystów zrodziła się w latach 80-tych – w czasach Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, na którym to jego interpretacje ballad rosyjskich zostały nagrodzone Samowarem. Wykonawcy, wyśpiewując rosyjskie pieśni, zabierają publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców.

Muzycy starają się znieść klasyczny podział na artystę i widza, zdobywając kontakt z publicznością i zapraszając do wspólnego śpiewania tych znanych i lubianych utworów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.