SPIN

Wystawa malarstwa Barbary Bańki

Aneta Borkowska wtorek, 26 lutego 2019, 07:27 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury zaprasza 7 marca o godz. 18 . do Galerii Teatralnej na otwarcie wystawy malarstwa Barbary Bańki „Puszcza Białowieska. POŁĄCZENIE”.

Barbara Bańka – malarka, ilustratorka i projektantka, autorka zdjęć i tekstów przyrodniczych. Od urodzenia związana z Białowieżą, gdzie stale mieszka oraz tworzy. Absolwentka Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie oraz studiów podyplomowych na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Początkowo jej zawodowe losy związane były z leśnictwem, jednak w 2013 roku odeszła z zawodu oraz pracy na etacie i oddała się całkowicie sztuce. Tworzy obrazy skupione wokół głównego tematu, jakim jest Puszcza Białowieska, o której sama mówi, że jest jej niewyczerpanym źródłem szczęścia i artystycznej inspiracji.

Jej obrazy to przede wszystkim nowoczesne impresjonistyczne wizje nieskażonej dzikiej przyrody Puszczy Białowieskiej, gdzie świat rzeczywistych elementów natury przeplata się z nastrojem i subiektywnym odczuciem chwili przeżywanej pośród pradawnego lasu.

Barbara Bańka jest członkinią Polskiego Związku Artystów Plastyków POLSKA SZTUKA UŻYTKOWA. Jej prace można oglądać na wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. W październiku otworzyła w Białowieży własne atelier o półotwartym charakterze, gdzie miłośnicy sztuki mogą oglądać jej prace.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.