SPIN

Koncert zespołu Happysad

Aneta Borkowska niedziela, 10 marca 2019, 22:00 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 24 marca (niedziela) o godz. 19. do sali „Podlasie” na koncert zespołu Happysad. Gościem będzie zespół BAiKA.

Z okazji dziesięciolecia płyty „Mów mi dobrze”, czwartej w dyskografii Happysad, a pierwszej, która zyskała status platynowej, w lutym 2019 r. nakładem Mystic Production ukaże się jej edycja winylowa w nowej, zremasterowanej przez Leszka Kamińskiego wersji.

Dziesięcioleciu Mów mi dobrze zespół Happysad postanowił zadedykować także najbliższą trasę koncertową, która rozpocznie się 8 lutego w Krynicy, a zakończy w połowie kwietnia koncertami w Irlandii.

– Moment pracy nad tym materiałem to absolutny wystrzał energii, jaką dała nam wtedy praca z nowym wydawcą, Mystic Production, nowy muzyk – Daniel Pomorski, nowa, podwarszawska, chłodna, ale przytulna sala prób, której stworzenie było naszym marzeniem i priorytetem oraz wiosna po długiej, nieprzyjemnej zimie. Wpuszczenie jej do próbowni było dla nas zastrzykiem endorfin i haustem weny. Chyba nigdy tak łatwo i szybko nie pracowaliśmy świadomie nad płytą” – podsumowuję powstawanie płyty Mów mi dobrze Łukasz Cegliński, gitarzysta Happysad.

Mów mi dobrze świetnie znosi koncertową próbę czasu. W piwnicy u dziadka, Taką wodą być i Nie ma nieba, osiadły w koncertowym repertuarze zespołu niemal na stałe. Tym razem, z okazji okrągłej rocznicy jej nagrania, będzie można usłyszeć na żywo także rzadziej grane utwory z tego krążka. Wiosenna trasa została więc nazwana Mów Mi Dobrze Tour 2019, ale nie tylko utwory z tej płyty pojawią się na trasie. W końcu Mów mi dobrze to nieco ponad 40 minut muzyki, a klubowe koncerty Happysad trwają zazwyczaj nieco ponad dwie godziny.

Skład zespołu: Kuba Kawalec – wokal, gitara / Łukasz Cegliński „Pan Latawiec” – gitara, wokal / Artur Telka – bas / Jarek Dubiński „Dubin” – perkusja / Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal / Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe.

BAiKA, czyli Banach i Kafi

Piszą o nas, że jesteśmy duetem kompozytorsko-scenicznym, ale sami uważamy się za zespół. Po raz pierwszy daliśmy o sobie znać jesienią 2015 roku, umieszczając na listach przebojów kilku rozgłośni radiowych piosenkę utrzymaną w stylistyce reggae – Jeśli tylko to będzie możliwe.

Nasza muzyka to szeroko rozumiany rock, od reggae i bluesa, przez elektronikę do punk rocka. W roku 2016 r. wydaliśmy „przedpłytę”, czyli materiał z zarejestrowanego na żywo koncertu w radio Koszalin, stąd nazwa RK+, bo na płycie oprócz piosenek na żywo, znalazły się także 3 utwory studyjne. Z tą płytą zwiedziliśmy więcej niż pół Polski, grając koncerty w przeróżnych miejscach. Odwiedzaliśmy sceny małych kawiarni i większych klubów, plenery na kilka tysięcy i kilkanaście osób, festiwale, graliśmy zazwyczaj w duecie, ale zdarzyło się też w większych składach, z gośćmi, a i nas goszczono. Działo się. Na oficjalną, debiutancką płytę kazaliśmy wszystkim trochę poczekać. Uważamy, że warto było. 9 lutego 2018 roku światło dzienne ujrzały Byty zależne”

Piotr Banach – założyciel i lider zespołów Hey (w latach 1992-99), Indios Bravos, Ludzie Mili, Dum-Dum, a także muzyk wielu szczecińskich zespołów, między innymi grupy Kolaboranci. Pomysłodawca i główny kompozytor pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej Puk, puk oraz producent, autor tekstów i multiinstrumentalista.

Katarzyna Sondej „Kafi” – wokalistka, grająca również na gitarze i instrumentach klawiszowych, wcześniej związana z legnicką grupą StandBy.

Obecnie BAiKA tworzą: Piotr Banach – gitara / Katarzyna Sondej „Kafi” – śpiew, instrumenty klawiszowe / Marcin Żabiełowicz – gitara.

Bilety w cenie 59 zł w przedsprzedaży oraz 69 zł w dniu koncertu do nabycia od 15 stycznia 2019 r. na ticketmaster.pl oraz w kasach MOK: przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Rezerwacje biletów pod nr tel 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.