SPIN

Spektakl „TA CISZA TO JA”

Aneta Borkowska piątek, 29 marca 2019, 07:55 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Jacek Kawalec w spektaklu TA CISZA TO JA… już 8 kwietnia o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.

Opowieść o trzech nałogach. O nałogu alkoholowym, o nałogu aktorstwa i o nałogu miłości. O tym, że dwa pierwsze nałogi dotyczą niektórych, a ten trzeci dotyka każdego.

„(…)Jeszcze będę mówił o miłości
Jeszcze będę beztroski
A czas będzie miał dla mnie znaczenie
Tylko przestanę pić (…)”
„Ta cisza to ja …”

Historia aktora alkoholika. Opowieść o trzech nałogach. O nałogu alkoholowym, o nałogu aktorstwa i o nałogu miłości. O tym, że dwa pierwsze nałogi dotyczą niektórych, a ten trzeci dotyka każdego. O świecie, który się rozpadł, o czasie, który minął. O śmierci, którą aktor alkoholik obraził, o życiu, którego nie znosi. O tym, że był uznanym aktorem. O tym, że kochał i był kochany. O tym, że był.

Dzisiaj spotkamy pół kloszarda z pół litra. Dziś pilnuje samochodów, dziś nieproszony oprowadza wycieczki po Warszawie, śpiewa na ulicy i głośno wspomina swoją artystyczną przeszłość. Żeby zarobić. Resztki godności nie pozwalają mu żebrać.

Jak każdy pijący alkoholik – nie umie kochać. I jak każdy alkoholik szuka miłości. I niszczy ją, kiedy ta się pojawi. I jak każdy aktor gra , nawet przed samym sobą. Bo aktorem, tak jak alkoholikiem, jest się do końca życia. A życie jest silniejsze od nałogu. Dlatego bohater, czy antybohater monodramu chce żyć.

Występuje: Jacek Kawalec / Autor: Jan Jakub Należyty / Reżyseria: Dariusz Szada-Borzyszkowski / Efekty specjalne: Maciej Pol / Muzyka: Maciej Mucha / Projekt scenograficzny: Jarosław Perszko

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.