SPIN

Koncert Jubileuszowy Zespołu „Seniorynki”

Aneta Borkowska poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 16:25 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 28 kwietnia (niedziela) o godz. 17. do sali „Podlasie” na koncert Jubileuszowy Stowarzyszenia Zespół Artystyczny „Seniorynki”.

Zespół Artystyczny „Seniorynki” powstał 26 maja 2004 roku. Początkowo działał w ramach Klubu Seniora „Zdrowie”, a od listopada 2012 roku jako samodzielne Stowarzyszenie. Zespół tworzy obecnie dwadzieścia jeden osób w wieku od 60 do 91 lat, a podczas koncertów towarzyszy im sześcioosobowa kapela składająca się ze znanych siedleckich muzyków. Członków zespołu łączy radość z życia, pogoda ducha, aktywność, pasja i pracowitość.

Tematami koncertów są kolędy, romanse rosyjskie, programy patriotyczne, widowiska o Papieżu Janie Pawle II, muzyczne wspomnienia lat młodości czy historia Siedlec.

Nie chcą być tylko pacjentami przychodni lekarskich, a swój wolny czas po spełnieniu zawodowym przeznaczają na realizację marzeń, które wcześniej nie były im dane. Ich koncerty cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców, którym pokazują, że jesień życia nie mysi być samotna i smutna. Pokonują bariery niemocy i swoje siwe głowy niosą wysoko. Charakteryzuje ich barwność, na każdym koncercie prezentują się w innych strojach i z innymi rekwizytami.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.