SPIN

Koncert Marcina Wyrostka & Corazon „Od Vivaldiego do Piazzolli”

Aneta Borkowska czwartek, 18 kwietnia 2019, 07:00 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 19 maja (niedziela) o godz. 18. na koncert Marcina Wyrostka & Corazon „Od Vivaldiego do Piazzolli”. Sala widowiskowa „Podlasie”.

Od Vivaldiego do Piazzolli to koncert, który będzie kompilacją utworów z kręgu muzyki, w jakiej dotychczas Marcin Wyrostek i zespół Corazon się poruszali, a mianowicie: hiszpańskiej (Hijo de la luna – Jose Maria Cano, Nacho Cano), argentyńskiej (Libertango, Vuelvo al Sur – Astor Piazzolla) , polskiej (Ach, śpij kochanie – Henryk Wars). Istotną część wypełni muzyka autorstwa Marcina Wyrostka i muzyków zespołu Corazon – Piotra Zaufala, Mateusza Adamczyka, Daniela Popiałkiewicza. Wybrzmiewać w niej będą echa m.in. muzyki bałkańskiej, szkockiej, polskiej. W programie koncertu obecna będzie też muzyka klasyczna w wirtuozowskim wydaniu Marcina Wyrostka. Zaprezentuje on jedną z części koncertu Cztery pory roku Antonio Vivaldiego (Zima).

Marcin Wyrostek – akordeonista – zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą). Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005. Jest założycielem projektu Corazon, z którym nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in. potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę „Magia del Tango”, podwójną platynową płytę za krążek „Coloriage” w 2012 r. i platynową płytę za album „For Alice” w 2015 r.. Pod koniec 2017 roku wraz z zespołem zakończył prace nad najnowszym albumem „Polacc”, który w odróżnieniu od poprzednich jest mocno inspirowany muzyką polską.

Koncertował na największych, polskich scenach muzycznych m.in. na 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalach: Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera. Miał okazję koncertować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej – Kayah, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Adam Sztaba, Orkiestra AUKSO. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

Bilety w cenie 50 zł (parter) / 40 zł (balkon) w przedsprzedaży oraz 60 zł (parter) / 50 zł (balkon) w dniu koncertu do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.