SPIN

Spektakl „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”

Aneta Borkowska sobota, 27 kwietnia 2019, 08:24 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 12 maja o godz. 16. na spektakl „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Kopytko jest szewskim uczniem i zarazem psotnym młodzieńcem pełnym życia. Gdy za swoje wybryki zostaje skarcony przez swego majstra, rzuca pracę i wyrusza w świat, szukając wesołych przygód i beztroskiego życia. W drodze spotyka Kaczora Kwaka, osobnika o podobnych cechach – lekkoducha i psotnika, szukającego w życiu tylko wesołych i przyjemnych wrażeń. Kopytko i Kwak potrafią zajść za skórę każdemu, kogo spotkają na drodze. Swoje niczym nie skrępowane zamiłowanie do psot i żartów potrafią jednak w końcu wykorzystać we właściwy sposób, ratując chorego Króla Powidło i zyskując sobie uznanie w oczach dworu i Królewny.

Autor: Kornel Makuszyński / Reżyseria: Stanisław Ochmański / Scenografia: Przemysław F. Karwowski / Muzyka: Jerzy Dobrzański / Adaptacja i teksty piosenek: Jan Wilkowski / Obsada: Beata Antoniuk, Marzanna Gawrych, Daria Głowacka, Marek Janik, Tomasz Bogdan Rynkowski, Rafał Swaczyna

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.