SPIN

Spektakl „Pikantni”

Aneta Borkowska poniedziałek, 13 maja 2019, 08:42 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 17 maja o godz. 18. i 20.15 na spektakl „Pikantni”. To komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta.

Dwie znudzone sobą pary małżeńskie, Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się w portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru… Bohaterowie, choć podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się jednak, co z tego wyniknie. Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny mąż Christoph wiedzą, na co się decydują? Spotkanie będzie dopiero początkiem emocjonujących zmian w życiu całej czwórki.

Komedia Stefana Vögla z wartkim tempem oraz humorem słownym i sytuacyjnym zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami. Jest świetnym materiałem na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnych małżeństw oraz manipulacji uczuciami. To dawka zdrowego śmiechu o bezkrytycznej pogoni za wolnością.

Obsada: Doris – Barbara Kurdej-Szatan/Monika Dryl, Bea – Anna Mucha, Christoph – Mikołaj Krawczyk/Maurycy Popiel, Alex – Michał Ziembicki

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.