SPIN

XII Festiwal Teatrów Ulicznych „pod Niebem”

Aneta Borkowska wtorek, 27 sierpnia 2019, 08:04 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 8 września (niedziela) o godz. 19. na plac Sikorskiego na XII Festiwal Teatrów Ulicznych „pod Niebem” w ramach Dni Siedlec.

Program Festiwalu

  • godz. 19. – Korowód Tańca – parada ul. Kilińskiego, Sienkiewicza, Pułaskiego na Plac Sikorskiego
    Kijowski Teatr „Highlights” i Teatr „Lvivki” ze Lwowa
  • godz. 20. – Gatsby Show – spektakl ogniowy „Inferis Teatr Ognia” z Cieszyna
  • godz. 20:30 – Klaunada – Kijowski Teatr „Highlights” i Teatr „Lvivki” ze Lwowa

Kijowski Teatr Highlights i Teatr Lvivki ze Lwowa

Kolorowe kostiumy, mistrzowskie popisy na szczudłach, humor i wesołość – Korowód tańca wciąga publiczność do zabawy i tworzy niepowtarzalną karnawałową atmosferę, w której dominuje muzyka flamenco, rock & roll, pop dance, a nawet ukraińska hołubka.

Teatr Lvivki tworzą profesjonalni aktorzy, akrobaci, żonglerzy, absolwenci lwowskiego studia cyrkowego.

Teatr Highlights

W 2012 roku założyła artystyczna rodzina Swietlakowych: Irina, Aleksander i Aleksander Junior, wykorzystując swoje doświadczenia pedagogiczne, aktorskie i reżyserskie (m.in. w Kijowskim Teatrze KET) powołała grupę teatralną pod nazwą Kijowski Teatr Uliczny „Highlights”. Zespół działa pod kierownictwem doświadczonych artystów i oprócz przygotowywania oraz wystawiania spektakli zajmuje się także oprawą artystyczną imprez.

Przedstawienie Przystanek klaunada sięga do praźródeł klaunady, mającej swój początek w starożytnym Egipcie. Zawiera także elementy nowego cyrku, posługującego się tańcem, muzyką, teatrem, pantomimą, a nawet sportem. W spektaklu pełnym magii, cyrkowych sztuczek, ekwilibrystycznych popisów, a także akrobatyki i gimnastyki artystycznej oraz tańców na szczudłach, artyści przedstawiają komediowe sceny pozwalające na dobrą zabawę i interakcję z publicznością. Spektakl plenerowy, inspirowany sztuką teatru i cyrku.

Inferis Teatr Ognia z Cieszyna

Choreografie zawierające elementy tańców towarzyskich, nowoczesnych, a także góralskich. Do każdego stylu pokazu dopasowana jest odpowiednia muzyka – od rozrywkowej, poprzez rockową, aż do neofolkowych brzmień czy muzyki dawnej.

Główny, składnikiem i tworzywem pokazów jest ogień. Wykorzystywane są nie tylko podstawowe sprzęty ogniowe, ale także specjalnie zrobione rekwizyty np. płonące skrzypce czy skrzydła. Oprócz tego w spektaklu wykorzystywane są elementy pirotechniczne.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.