SPIN

Siedlecka Fala Bluesa

Aneta Borkowska wtorek, 24 września 2019, 11:15 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 4 października (piątek) o godz. 19. do sali „Podlasie” na Siedlecką Falę Bluesa. Wystąpią: Aga Skup i Przyjaciele, Iwona Kobylińska & Wolni Jak Motyle oraz Bluestractors.

Aga Skup i Przyjaciele

Zespół składa się z muzyków występujących wcześniej w Piotrek Franczuk Band i Blues Project, doskonale znanych siedleckiej, i nie tylko siedleckiej, publiczności. Agnieszka Skup to wspaniała wokalistka, dziewczyna, która bez problemu mierzy się z najciekawszymi kompozycjami z kategorii rock bluesa, a i jazz nie jest jej obcy. Obecnie jest studentką II roku akademii muzycznej w Katowicach w klasie gitary klasycznej. Muzycy zespołu mówią o niej „Aga przyprawia o dreszcze”. Zespół, który towarzyszy Agnieszce to świetni instrumentaliści i pedagodzy, posiadający w swoim dorobku wiele autorskich utworów. Niektóre z nich będzie można usłyszeć podczas Siedleckiej Fali Bluesa. Przyjaźń muzyków ze znakomitym autorem tekstów – Tomaszem Borkowskim – zaowocowała powstaniem utworów, które wywołują zadumę, czasem uśmiech, a często i łzy wzruszenia.

Skład zespołu: Agnieszka Skup – wokal/ Michał Skup – gitara / Grzegorz Baran – perkusja / Jacek Zdanowski – bas / Piotr „Franek” Franczuk – gitara.

Iwona Kobylińska & Wolni Jak Motyle

Muzycy zespołu Wolni Jak Motyle znani są fanom od lat. Grają na bardzo wysokim poziomie zarówno utwory własne, jak i autorskie aranżacje standardów światowego i polskiego bluesa i blues rocka. Muzycy doskonale rozumieją się i czują na scenie zapewniając ucztę duchową miłośnikom dobrej muzyki.

Skład zespołu: Iwona Kobylińska – wokal / Jerzy Politowski – bas / Piotr „Franek” Franczuk – gitara / Mateusz Mazurek – gitara / Piotr Sidorowicz – perkusja.

Bluestractors

W obecnym składzie zespół gra od 2019 roku, spotykając się na próbach w Ośrodku Kultury FORMA na warszawskim Mokotowie. Działalność ta jest stricte niekomercyjna, a główną motywacją pozostaje oddanie wspólnej pasji. Jej rezultaty prezentowane są w czasie koncertów oraz rejestrowane podczas sesji nagraniowych. Marek Skórczakowski i Tomasz Zwiech pochodzą z Siedlec, gdzie grali razem na początku lat 70-ych. Gdy ponad 30 lat później spotkali się ponownie, postanowili wrócić do dawnej współpracy. Zmieniający się z upływem czasu skład osobowy obejmował wielu, przeważnie warszawskich, muzyków. Maciej Nowak dołączył do zespołu w 2010 r., Adrian Evans – niecałe cztery lata później, a Adam Kucharek – w bieżącym roku. Ze względu na długotrwałą terapię Adrian Evans nie wystąpi tym razem. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia!

Skład zespołu: Adam Kucharek – perkusja / Maciej Nowak – gitara / Marek Skórczakowski – bas / Tomasz Zwiech – gitara, wokal / Adrian Evans – perkusja, wokal.

Bilety w cenie 20 zł (w przedsprzedaży) i 30 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasach MOK

  • przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00,
  • przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:00 oraz godzinę przed koncertem.

Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.