SPIN

Wystawa Agnieszki Rusak-Tymy

Aneta Borkowska czwartek, 31 października 2019, 13:20 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 7 listopada o godz. 18. do Galerii Teatralnej na wernisaż wystawy Agnieszki Rusak-Tymy.

Artystka jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis w Poznaniu oraz Akademii Medycznej Wydziału Farmacji w Gdańsku. Od 18 lat mieszka, pracuje i tworzy w Szwecji.

Moja najnowsza wystawa nosi tytuł „Hybrids”- połączenie, krzyżówka, mieszaniec. Referencja jest wielopłaszczyznowa. Począwszy od prostego faktu zestawienia dwóch technik prezentacji – klasycznego obrazu 2D oraz filmu, poprzez zespojenie statyki Photoshopa z ruchem i efektem dźwiękowym, aż po dualizm tematyczny, gdzie radosne baśniowe wizje kontrastują z mrocznymi, futurystycznymi – polludźmi – polmaszynami. To również autodygresja, zważywszy na przeciwieństwo mojego wykształcenia i zainteresowania – sztuki i nauki, drogi życiowej – życie w Polsce i Szwecji, kariery zawodowej i macierzyństwa. Multimedialny przekaz to przekaz hybrydowy, w którym każdy z elementów wzbogaca całość, tak jak muzyka mieszkającego również w Szwecji, kanadyjskiego artysty Scotta Buckleya, dostraja moje video.

Agnieszka Rusak-Tyma

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.