SPIN

Komora Hiperbaryczna w Siedlcach

Aneta Borkowska wtorek, 18 lutego 2020, 10:32 Siedlce

W Siedlcach powstał Gabinet Hiperbaryczny. Jest to pierwsze takie miejsce w naszym mieście i okolicy. Przedstawiamy Państwu kilka informacji na temat działania tlenoterapii.

TLENOTERAPIA – CO TO TAKIEGO?

Jest to powszechnie stosowana metoda terapeutyczna, polegająca na dostarczeniu do organizmu czystego tlenu w bezpieczny i łatwy sposób, poprzez zabieg w komorze hiperbarycznej. Dzięki zabiegowi wchłanianie tlenu do organizmu jest wielokrotnie większe, ponieważ tlen w tej postaci w zwiększonym ciśnieniu pozbawiony jest fizjologicznych barier przenikania przez tkanki, dlatego w bardzo łatwy i szybki sposób dociera do wszystkich komórek. Nasycony tlenem organizm posiada mocny układ immunologiczny i intensywnie regeneruje komórki.

sdr

CO TO JEST KOMORA HIPERBARYCZNA I JAK DZIAŁA?

Jest to nowoczesne, specjalistyczne urządzenie do tlenoterapii o bardzo szerokim działaniu na zdrowie psychiczne i fizyczne. Istnieją różne rodzaje komór hiperbarycznych – nasza ma ciśnienie 1.3 ATA, czyli najpopularniejsze i wszechstronnie używane na całym świecie. Zabiegi wykonywane są 93% tlenem, co oznacza, że terapia jest bezpieczna i nieinwazyjna. Miękka konstrukcja komory, wysokiej jakości materac oraz możliwość odbywania sesji aż w 4 pozycjach (leżąca, półleżąca, półsiedząca, siedząca) sprawia, że zabieg jest nie tylko prozdrowotny ale i bardzo komfortowy.

KORZYŚCI ZE STOSOWANIA KOMORY HIPERBARYCZNEJ

Oprócz biostymulacji organizmu i oczyszczania go z toksyn i metali ciężkich tlenoterapia poprawia przepływ krwi do mózgu, poprawia koncentrację i zapamiętywanie, leczy stres, przewlekle zmęczenie, napięcia psychiczne, likwiduje migreny, wzmacnia układ odpornościowy, stymuluje wzrost komórek macierzystych, działa bakterio i wirusobójczo, redukuje stany zapalne/obrzęki, pobudza metabolizm i regeneruje tkankę kostną oraz mięśnie szkieletowe.

Ponadto zabiegi w komorze hiperbarycznej stosowane są powszechnie w takich dziedzinach jak, np.:
• MEDYCYNA SPORTOWA (podnosi wydolność fizyczną, przyspiesza procesy regeneracji mięśni, ścięgien i więzadeł)
• NEUROLOGIA (pourazowe uszkodzenia mózgu, udary, wylewy, łagodzi stany depresyjne, spowalnia postępowanie choroby Alzheimera oraz poprawia funkcjonowanie pacjentów z Autyzmem)
• STOMATOLOGIA (pomaga w leczeniu ran po zabiegach chirurgicznych, skraca czas rekonwalescencji)
• MEDYCYNA ESTETYCZNA (stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, zmniejsza obrzęki uelastycznia skórę, działa antybakteryjnie);
• DERMATOLOGIA (leczy trądzik, atopowe zapalenie skory, łuszczycę, egzemę oraz trądzik różowaty)
• KARDIOLOGIA (korzystny wpływ na dolegliwości wieńcowe, zapobiega zawałom mięśnia sercowego, reguluje ciśnienie tętnicze);
• ONKOLOGIA (wspomaga regeneracje komórek zniszczonych w wyniku radioterapii, działa na naczynia włosowate, które odpowiadają za odżywienie kości, błon śluzowych i skóry)
• ORTOPEDIA (poprawia przepływ krwi w uszkodzonych kończynach, pomaga przy osteoporozie i chorobach stawów) i innych.

CZY SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?

Sesje jak i sama komora są bezpieczne i komfortowe. Przy zapisie na zabieg przeprowadzony jest krótki wywiad zdrowotny z zainteresowaną osobą, odpowiemy również na wszelkie pytania związane z zabiegiem oraz zostanie polecona optymalna ilość oraz częstotliwość sesji. Przeciwwskazań do zastosowania komory hiperbarycznej jest niewiele: rozrusznik serca, ciąża, gorączka, nieleczona odma płucna, choroby płuc z retencją dwutlenku węgla, zapalenie nerwu wzrokowego oraz stosowanie takich cytostatyków jak: Doksorubicyna, Bleomycyna, Cisplatinum oraz leku Mafenide acetale.
Inne powody, dla których zalecana jest tlenoterapia:
-oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich
-wspomaganie pracy organów wewnętrznych
-wyrównywanie poziomu neurotransmiterów oraz hormonów
-Hashimoto
-alergie skórne
-zaburzenia na tle jelitowym
-bezsenność oraz problemy z zasypianiem
-nadpobudliwość i problemy z koncentracją
-choroby nowotworowe
-Parkinson

Z zabiegów w komorze korzystają zawodnicy MKS Awenta Pogoń Siedlce.

Zapraszamy na indywidualne konsultacje w sprawie zabiegów.

Zapisy na zabiegi telefonicznie – 575 061 313 – Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej, ul. Czerwonego Krzyża 36, Siedlce.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.