SPIN

Filmowe rekolekcje: „Fatima”

Aneta Borkowska piątek, 24 września 2021, 07:05 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza 28 września o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje. Tym razem będzie można zobaczyć film religijny „Fatima”.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan.

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła. Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

Specjalnie skomponowany do filmu utwór śpiewa ANDREA BOCELLI.

Reżyseria: Marco Pontecorvo / Scenariusz: Marco Pontecorvo, Valerio D’Annunzio / Gatunek: historyczny, religijny / Kraj produkcji: Portugalia, USA /Rok produkcji: 2020 / Czas trwania: 113 minut / Obsada: Harvey Keitel, Goran Višnjić, Sônia Braga, Joaquim de Almeida, Lúcia Moniz, Joana Ribeiro

reklama NoveKino

Możliwość komentowania jest wyłączona.