SPIN

Emocjonalne Kino Plenerowe i film „Carte Blanche”

Aneta Borkowska poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 06:25 Aktualnie, Kultura

W najbliższą środę (24 sierpnia) o godzinie 20. na terenach zielonych przy ul. Wiszniewskiego kolejna edycja eMOCjonalnego Kina Plenerowego. Zobaczyć będzie można film „Carte Blanche”.

Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

Wstęp wolny. Ilość leżaków ograniczona. W razie deszczowej pogody wydarzenia przeniesione zostaną do Centrum Kultury i Sztuki.

Kampania Społeczna „Pozwól sobie na eMOCje” w ramach realizacji zadań Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2022 roku.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.