SPIN

Oczami Kobiet: „Houria”

Aneta Borkowska czwartek, 1 czerwca 2023, 05:28 Kultura

NoveKino zaprasza 14 czerwca maja (środa) o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie można zobaczyć dramat „Houria”.

Houria jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po jednej z nich, w której wygrywa duże pieniądze, zostaje brutalnie napadnięta przez rywala. Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu, jej dotychczasowy świat rozsypuje się na kawałki. Przestaje mówić i na pewno już nigdy nie będzie tańczyć. Jednak Houria nie zamierza się poddać i rozpoczyna rehabilitację. Tu poznaje kobiety podobnie jak ona poranione przez życie. Wkrótce dzięki nim odzyska pasję i sens życia.

Reżyseria: Mounia Meddour / Scenariusz: Mounia Meddour / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: Francja, Algieria / Rok produkcji: 2022 / Czas trwania: 104 minuty / Obsada: Lyna Khoudri, Rachida Brakni, Nadia Kaci, Hilda Amira Douaouda, Meriem Medjkane, Zahra Manel Doumandji

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.