SPIN

Wystawa Tomasza Stańczuka „Spojrzenia”

Aneta Borkowska wtorek, 6 czerwca 2023, 05:27 Kultura

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 14 czerwca (środa) o godz. 18 do Galerii Teatralnej na wernisaż wystawy Tomasza Stańczuka „Spojrzenia”.

Tomasz Stańczuk jest nauczycielem z Siedlec, a w czasie wolnym – artystą malarzem. To długi okres pandemii zmobilizował go do rozwijania własnych zainteresowań. Swoje prace pierwszy raz wystawił pod zbiorczym tytułem „Kwiaty dla naszego Patrona” w Szkole Podstawowej nr 11, w której pracuje od ponad trzydziestu lat. Jest autorem wielu inicjatyw związanych ze szkołą. Chciał w ten sposób zachęcić młodzież do pozaszkolnej aktywności i do rozwijania własnych pasji, zwłaszcza artystycznych.

Różnorodność form i tematów jego prac świadczy o szerokim spojrzeniu na rzeczywistość oraz bogactwo zainteresowań. Uwielbia eksperymentować, poszukiwać nowych form przekazu. Swoją aktywność wykorzystuje w pracy zawodowej i wychowawczej, wplatając wątki profilaktyki. Pan Stańczuk dwukrotnie wystawiał swoje prace w Cafe Fryderyk oraz w UPH w Siedlcach.

Na wystawie prezentowane są nie tylko obrazy. Znajdują się też szkice, portrety- powstałe przed wieloma laty. Nie unika tematów religijnych. Bawi się kolorem i strukturą, wykorzystuje różnego rodzaju farby, kleje, spreye, gipsy, brokaty, lakiery, kolorową kredę czy węgiel. Tworzy swoje dzieła na płótnach, szkle, lustrach, drewnie, zdarzają się też instalacje przestrzenne. Prace Pana Stańczuka skłaniają do głębszej refleksji na temat współczesnego świata, otaczającej nas rzeczywistości i roli człowieka w tak szybko zmieniającym się i często odhumanizowanym świecie.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.