SPIN

Piknik u Księżnej Ogińskiej

Aneta Borkowska wtorek, 13 czerwca 2023, 06:34 Aktualnie, Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 24 czerwca (sobota) o godz. 16. na „Piknik u Księżnej Ogińskiej” z okazji uroczystego otwarcia parku Aleksandria.

W programie: koncert muzyki polskiej w wykonaniu Joanny Różewskiej (fortepian) i Orkiestry Kameralnej Aleksandria pod dyrekcją Szymona Teleckiego, inscenizacja taneczna „Z wizytą u Księżnej Aleksandry” i wystawa fotografii archiwalnych ze zbiorów Muzeum Regionalnego im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach pt. „Historyczny spacer po parkowych alejach”.

Zanim rozpocznie się część oficjalna MOK zaprasza wszystkie dzieci od godz. 13:00 na tańce animacyjne, modelowanie balonów, teatr baniek mydlanych, gry, zabawy, iluzje, kącik malowania buzi i włosów, pokazy szczudlarzy w efektownych kostiumach i maskach i alejkowe spotkania z postaciami z epoki. Natomiast o godz. 15:00 w budynku Ogródka Jordanowskiego odbędzie się prelekcja Piotra Ługowskiego pt. „Aleksandria – sentymentalny Park Aleksandry Ogińskiej na przestrzeni dziejów”.

Podczas imprezy wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz, Pan Sprężynka, Clown ReSorek i Teatr Scena Kalejdoskop z Krakowa.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.