SPIN

Oczami Kobiet: „Strzępy”

Aneta Borkowska środa, 13 września 2023, 19:11 Kultura

NoveKino zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. W środę (27 września) o godz. 19. będzie można obejrzeć dramat „Strzępy”. To mocny, emocjonalny, głęboko humanistyczny polski film z najwyższej półki artystycznej.

Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy Alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają „chorować”. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę. Na światło dziennie wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam staje przed dylematem – życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki. Jaką decyzję podejmie? Jak bardzo Alzheimer zmieni życie Pateroków? Czy podrze je na strzępy?

Reżyseria: Beata Dzianowicz / Scenariusz: Beata Dzianowicz / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: Polska / Rok produkcji: 2022 / Czas trwania: 98 minut / Obsada: Michał Żurawski, Grzegorz Przybył, Agnieszka Radzikowska, Pola Król, Dariusz Chojnacki, Alina Chechelska

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.