SPIN

Kino Seniora: „Zielona granica”

Aneta Borkowska niedziela, 24 września 2023, 08:05 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Kino Seniora. W poniedziałek (2 października) o godz. 12. będzie można obejrzeć dramat „Zielona granica”.

„Zielona Granica” jest opowieścią fikcją, ale scenariusz filmu powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas. Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiadów z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. Przejmująco aktualna „Zielona granica” to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym.

W filmie przeplatają się trzy perspektywy – uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. „Zielona granica” jest opowieścią o ludziach. O ludziach postawionych w sytuacjach granicznych.

„Zielona granica”, najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, znalazło się wśród filmów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. To opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.

Reżyseria: Agnieszka Holland / Scenariusz: Agnieszka Holland, Gabriela Łazarkiewicz / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: Polska, Czechy, Francja, Belgia / Rok produkcji: 2023 / Czas trwania: 147 minut / Obsada: Jalal Altawil, Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Jaśmina Polak, Marta Stalmierska

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.