SPIN

Koncert „Chodowiacy i Przyjaciele”

Aneta Borkowska środa, 27 września 2023, 06:29 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 7 października (sobota) o godz. 17. do sali „Podlasie” na koncert „Chodowiacy i Przyjaciele” z okazji Dnia Tańca Ludowego.

Na scenie zaprezentują się dwa zespoły: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz oraz ich przyjaciele Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”. Jest to już druga taka, zainicjowana przez „Chodowiaków” integracja i wymiana artystyczna, bowiem rok temu gościliśmy Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy”.

Podczas koncertu wystąpi młodzież i dorośli z obu zespołów, prezentując swój dorobek artystyczny. „Łukowiacy” pokażą suitę żywiecką, rzeszowską, podlaską i warszawską. Natomiast w wykonaniu „Chodowiaków” zobaczymy suitę kurpiowską, lubelską, krakowską, biłgorajską oraz kujawiaka. Barwnemu widowisku towarzyszyć będą kapele obu grup artystycznych.

„Łukowiacy” to zespół z 25-letnim stażem artystycznym. Są laureatami licznych nagród w przeglądach i konkursach o zasięgu lokalnym jak i międzynarodowym. Wielokrotnie prezentowali kulturę polską podczas swoich licznych wyjazdów za granicę, m.in. do Francji Włoch, Litwy, Białorusi, Irlandii, Łotwy, Estonii, Niemiec, Bułgarii, Ukrainy, Hiszpanii i Grecji. W zespole tańczy, śpiewa i gra ok. 100 osób. Na co dzień pracują w czterech grupach wiekowych.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia online na bilety.mok.siedlce.pl i w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:45 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.