SPIN

Filmowe Rekolekcje: „Oblicze Jezusa”

Aneta Borkowska piątek, 29 września 2023, 16:22 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje. We wtorek (10 października) o godz. 19. będzie można obejrzeć film „Oblicze Jezusa”.

Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manopello i Całunie Turyńskim Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Czy Jezus chciał, byśmy już tu, na ziemi, mogli oglądać Jego oblicze? W poszukiwaniach odpowiedzi na te pytania pomaga widzowi w filmie między innymi znany aktor Marcin Kwaśny czy nieoceniony Paul Badde, popularyzator i faktyczny „odkrywca” dla szerokiego grona wiernych chusty z Manopello.

Ale badanie wizerunków „nie ludzką ręką uczynionych”, choć fascynujące, schodzi na dalszy plan, gdy twórcy odkrywają duchową głębię kultu Najświętszego Oblicza. Widzimy ludzi, którzy dla oblicza Jezusa odmieniają swoje życie, dokonują wielkich dzieł i z pokorą służą drugiemu człowiekowi. Odkrywamy też wielowymiarową duchowość mistyków, którzy budowali ją na szczególnej czci Bożego oblicza, oraz świętych dostrzegających ogromną wartość w kontemplowaniu twarzy Zbawiciela.

Oblicze Jezusa przestaje być zwykłą filmową historią. Staje się dla widza spotkaniem. Spójrz w oczy Boga! Daj się porwać Jego spojrzeniu i poczuj Jego miłość!

Możliwość komentowania jest wyłączona.