SPIN

Promocja „Gwiazdozbioru”

Beata Głozak czwartek, 22 kwietnia 2010, 14:01 Kultura
Autor "Gwiazdozbioru" w roli piosenkarza. Fot. AB

Autor "Gwiazdozbioru" w roli piosenkarza. Fot. AB

21 kwietnia o godz. 19. w NoveKino odbyła się siedlecka promocja „Gwiazdozbioru” Tomasza Markiewicza. „Gwiazdozbioru”, czyli zebranych w formie książki wywiadów a nie, jak zdarzyło się komuś pomyśleć, rozprawki astronomicznej. Spotkanie poprowadziło męskie trio w składzie: Artur Orzech, Mirosław Greluk i … Tomasz Markiewicz.

Formuła promocji była dość niecodzienna – luźna, przeplatana anegdotami rozmowa między bohaterem wieczoru a Arturem Orzechem, prezenterem radiowym i jednym z najbardziej znanych konferansjerów w Polsce. Od czasu do czasu do tego wybitnie męskiego grona spontanicznie dołączał Mirosław Greluk. Kiedy indziej wyświetlano krótki film. Na scenie pojawili się goście.

Anna Szałapak - jedna z gwiazd wieczoru. Fot. AB

Anna Szałapak - jedna z gwiazd wieczoru. Fot. AB

Wśród nich specjalne miejsce zajęła znana z Piwnicy Pod Baranami Anna Szałapak, jedna z ulubionych artystek Tomka. To właśnie jej autor „Gwiazdozbioru” zadedykował utwór z repertuaru Grzegorza Turnaua „Naprawdę nie dzieje się nic”. Nie zabrakło również siedleckich akcentów: Publiczność ciepło przyjęła występy Marleny Uziębło w repertuarze Marleny Dietrich, Olgi Manujlik i Mileny Madziar.

Organizatorami koncertu promocyjnego są: Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach, Miejski Ośrodek Kultury, NoveKinoSiedlce oraz Stowarzyszenie Promocji Mistrzów „Masters Promotion”.

bg
Olga Manujlik. Fot. AB

Olga Manujlik. Fot. AB

"Tomek śpiewa". Fot. AB

"Tomek śpiewa". Fot. AB


Powiadom o wpisie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?