SPIN

PSL: Dużo kobiet w wyborach. W Siedlcach Orzełowska

Beata Głozak środa, 22 września 2010, 13:35 Siedlce, Wydarzenia
Adam Struzik, marszałek mazowiecki będzie kandydował na stanowisko prezydenta Płocka.

Adam Struzik, marszałek mazowiecki będzie kandydował na stanowisko prezydenta Płocka.

„Człowiek jest najważniejszy” – to tytuł kampanii samorządowej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Konferencja z 18 września, w której udział wzięli m.in. wicepremier Waldemar Pawlak i Adam Struzik, marszałek mazowiecki była w całości poświęcona Mazowszu.

– To kampania totalna – zaczął Struzik, który sam będzie ubiegał się o fotel prezydenta Płocka. – PSL wystawia kandydatów w niemal wszystkich gminach i powiatach Mazowsza. We wszystkich ośrodkach subregionalnych wystawiamy kandydatów i kandydatki na prezydentów. Mamy pełną listę do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W sumie lista z Mazowsza liczy 5 tysięcy osób – dodał. Jak podkreślił nazwiska były zbierane od niemal roku. – To ludzie z autorytetem, wykształceniem i poważaniem społecznym. Tacy, którzy umieją pozyskiwać środki unijne. 98 procent kandydatów do sejmiku wojewódzkiego to osoby z wyższym wykształceniem część z tytułami naukowymi. Postawiliśmy na doświadczenie, młodość, na kobiety, mężczyzn, na naukowców, rolników. Z 7 okręgów wyborczych do sejmiku wojewódzkiego w 5 liderkami są kobiety – podkreślił Adam Struzik. – My nie mówimy o parytetach. My je realizujemy – stwierdził. W programie wyborów samorządowych ludowcy postawią na zrównoważony rozwój regionu a także wszystko co najmocniej wiąże się z dobrem człowieka: zdrowie, edukacja, aktywność i praca.

Jak podała telewizja TVN24 w Siedlcach kandydatką z listy PSL została Janina Ewa Orzełowska, dyrektorka siedleckiej delegatury Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

bg/fot. ab

11 komentarzy

 1. Andy dodano 10 lat temu

  Zero szans ale pokandydować może, partia Posadźmy Swoich Ludzi wie lepiej. Pozdrawaiam

 2. siedlczanka dodano 10 lat temu

  Z poważaniem i autorytetem – ja nie wiem kto to jest ta pani.

 3. też siedlczanka dodano 10 lat temu

  a ja wiem, młoda i zielona ( bo z PSL)

 4. janina (?) ewa dodano 10 lat temu

  Ludzie do czego to doszło. Przecież ta kobita nic sobą nie prezentuje. Chodziłam z nią do liceum… Mam nadzieję że chociaż maturę dorobiła.

 5. znajoma dodano 9 lat temu

  Chciałam nie chciałam, ale poznałam Panią Janiną Orzełowską.
  Prawdę mówiąc niczym mnie nie ujeł jest fałszywa i pazerna.
  Na proste pytania zastanawia się co odpowiedźieć i ogólnie bardzo prosta z niej kobita. A myśli że na prezydenta się nadaje. hahahaha! Litości.

 6. gongmin dodano 9 lat temu

  „Człowiek jest najważniejszy” – co za hipokryzja! Dla siedleckich "działaczy" PSL to " Stołek jest najważniejszy." Świadczy o tym co starosta siedlecki zrobił z niektórymi kandydatami w okręgu nr 4 obejmującym gminy Mordy i Przesmyki. U niego liczy się tylko stanowisko chociażby po trupach a stanowisko to kasa i to wcale niemała. Dlaczego struzik utrzymuje taki dziwny twór jak ziemski powiat siedlecki?

 7. ktk dodano 9 lat temu

  Hasło PSL-u „Człowiek jest najważniejszy”. Ktoś dopisał na plakacie „…z rodziny”. I chyba ma rację. Wystarczy spojrzeć na listy wyborcze. Kandydatka na prezydenta miasta Siedlce – kuzynka posła Krzysztofa B. Kandydatka na wójta gminy Wiśniew – żona posła Krzysztofa B.

 8. Anonim dodano 9 lat temu

  Super kobietka, pomocna, konkretna, serdeczna i życzliwa. Ma mój głos.

 9. Sąsiad pani Orzełowskiej dodano 9 lat temu

  Grunt to rodzinka. Kto ma posła w rodzie, tego bieda nie ubodzie. Człowiek jest najważniejszy – oczywiście, byle był z rodziny pana posła Krzysztofa Wawrzyńca B.

 10. milk dodano 9 lat temu

  super dziewczyna młoda i energiczna bardzo inteligentna , pomocna, mądra zawsze przemysli zanim cos powie uważam ze zawsze można na nią liczyć . W mojej rodzinie ma juz zaklepane głosy;)

 11. Ròwnież Ewa dodano 5 lat temu

  Ludzie chyba do tej pory pękliście z zazdrości. Pani Orzełowska jest wspaniałym człowiekiem. Pomaga każdemu,kto zwróci się do niej o pomoc. Jest konkretna I szczera. Zawsze będę na oddawać głos na Janinę Ewę Orzełowskà

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?