SPIN

Pożar kamienicy w centrum. Perfekcyjna akcja służb

Beata Głozak środa, 1 grudnia 2010, 14:12 Siedlce, Wydarzenia

Centrum miasta. Pożar w kamienicy. Do akcji zaangażowano jeden wóz strażacki i kwatermistrzowski a także karetkę pogotowia. Z budynku ewakuowano 8 mieszkańców. W ciągu niespełna 4 minut od przyjazdu służb przed siedleckim magistratem wyrósł ratowniczy namiot pneumatyczny.

To w nim trzem poszkodowanym w wyniku zdarzenia osobom udzielono pomocy medycznej. Wszytko działo się przy około – 20 stopniach Celsjusza. Ujemna temperatura tym razem nie była problemem dla nikogo. Osoby wynoszone i wyprowadzone z kamienicy miały komfortowe warunki, bo w namiocie w jakim się znalazły było ciepło.

Tak w dużym skrócie można opisać dzisiejszą akcję prezentującą nowy sprzęt straży pożarnej – namiot wielozadaniowy, w której brały udział: straż miejska, pożarna i Biuro Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności Urzędu Miasta a także RM – Meditrans.

– Obyśmy nigdy nie musieli przeżyć takiej sytuacji „na żywo” – mówi nam brygadier Adam Dziura, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. – Namiot, który będzie nam służył jako przenośny szpital polowy jest odporny na działanie termiczne a materiały z jakich jest wykonany pozwalają na niemal bezkonserwacyjne jego używanie. Dodatkowo jest on wyposażony w system ogrzewania a także oświetlenia. Wewnątrz znajdują się zaczepy, do których można w razie potrzeby przymocować kroplówki i sprzęt medyczny.

 

5 komentarzy

 1. Pokaz dodano 9 lat temu

  dla władz. Nie bardzo chcieli to oglądać.

 2. lizus dodano 9 lat temu

  kurna a ja myślałem, że naprawdę coś się pali.

 3. irek dodano 9 lat temu

  "kurna a ja myślałem, że naprawdę coś się pali."
  Bo takie dziennikarstwo.

 4. lizus dodano 9 lat temu

  @irek. iruś – redaktorze jeden… jak byłem na mieście. myślałem, że coś się w urzędzie dzieje, bo w tamtą stronę jechała straż. nie próbuj wyprzedzić moich myśli. nara

 5. Benek dodano 9 lat temu

  irek czy jak tam jeszcze się podpisujesz. Czy ty naprawdę jesteś takim dupkiem? Nie masz co robić? Walnij się w tą pustą łepetynę i weź się do roboty, i zrób coś lepszego z tej swojej szmaty a potem komentuj i krytykuj. Mam prośbę do SPIN macie przecież IP tego durnia blokujcie jego komentarze. Myślę, że większość czytelników mnie poprze.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?