SPIN

NEWS: To pewne. Będzie przyspieszony pociąg do Warszawy

Beata Głozak piątek, 3 grudnia 2010, 13:09 Siedlce, Wydarzenia

Od 12 grudnia br. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. 21 pociągów przyspieszonych, więcej w godzinach szczytu, lepsze połączenia na poszczególnych liniach i większa cykliczność godzin odjazdów – to najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie jazdy KM. Dla siedlczan szczególnie istotne są zmiany dotyczące Siedlec a takie także się pojawią.

Jak w materiale prasowym donosi nam Donata Nowakowska z Kolei Mazowieckich, w nowym rozkładzie jazdy udało się wprowadzić szerszą ofertę połączeń przyspieszonych – 21 pociągów na liniach do Radomia, Siedlec, Płocka, Ciechanowa z wykorzystaniem piętrowych wagonów push-pull. Dzięki temu możliwe będzie lepsze wykorzystanie piętrowych składów Bombardiera. Po raz pierwszy zostanie uruchomiony poranny pociąg z Siedlec do Warszawy, który będzie kursować z prędkością do 160 km/h. pokonując tę trasę w zaledwie 56 minut. Ze 104 do 130 zwiększono liczbę pociągów na trasie Warszawa Rembertów – Łuków.

Jak tylko dostaniemy konkretne zmiany, poinformujemy o nich na naszej stronie.

opr. bg

8 komentarzy

 1. Namiot dodano 9 lat temu

  Super! 🙂 Pewnie będzie czekało mnie dojeżdżanie do Warszawy niedługo, więc bardzo się cieszę ze zmian.

 2. df dodano 9 lat temu

  Coś mi nie pasi. To teraz pociągi będą jeździły na trasie Łuków – Rembertów? i licząc 130 pociągów, to wypada średnio ponad 5 na godzinę.

 3. obserwator dodano 9 lat temu

  Spokojnie df nic się wielkiego nie zmieni. Te 130 pociagów to wszystkie na tej trasie. W skład tej euforystycznej wiadomości wchodzą tzw eskaemki do i z Sulejówka, pociagi do i z Mińska Maz. oraz te pozostałe, które docelowo jadą do Siedlec i Łukowa.

 4. wwalczuk dodano 9 lat temu

  A gdzie są te pociągi, osiągające 160km/h? Przecież KM zakupiły drugie fotele do "FLIRTÓW", więc po co te wydatki. Dlaczego praktycznie nic się nie zmienia jeżeli chodzi o czas przejazdu dla osób dojeżdżających do pracy?

 5. zezulec dodano 9 lat temu

  @wwalczuk. No przecież będzie pociąg osiągający 160km/h… jeden. ciekawe czy teraz przez pogodę coś zauważymy.

 6. bez _nicka dodano 9 lat temu

  > i licząc 130 pociągów, to wypada średnio ponad 5 na godzinę.
  Tak, w obie strony.
  Odejmij SKM`ki do Sulejówka, KM do Mińska i Mrozów,
  do Siedlec zostanie…

 7. kiedy? kiedy? kiedy? dodano 9 lat temu

  Kiedy ten ekspresss ???

 8. zwierzor dodano 9 lat temu

  do rembertowa 160 km/h a potem do centralnej 15 km/h – jak zwykle

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?