LUZ po Mistrzostwach Świata

Aneta Borkowska środa, 30 listopada 2011, 16:33 Kultura, Wydarzenia

Formacja Tańca Nowoczesnego „LUZ”, w dniach 21-26 listopada brała udział w Mistrzostwach  Świata SHOW DANCE  w Riesie. W tym roku w konkursie brało udział około 2000 tancerzy z 31 państw z całego świata. Oto miejsca jakie wywalczył siedlecki „LUZ”.

Bartek Woszczyński, który w tym roku zdobył  I miejsce na Krajowych Mistrzostwach IDO, w Riesie wywalczył III miejsce i tym samym tytuł II Wicemistrza Świata z choreografią  pt. „The silence after the earthquake”.

Duet: Ula Jasnowska i Bartek Woszczyński uplasowali się na VII miejscu wśród 36 duetów  z układem pt. „The Reunion”.

Mini formacja juniorek z FTN LUZ uplasowała się natomiast na 12 miejscu wśród 28 startujących z układem pt. The Old Puppet Theatre.

Po raz pierwszy na mistrzostwach świata show dance mieli swój debiut najmłodsi tancerze – formacja dziecięca  LUZu w układzie pt. „Świat Moli”. Łukasz Dmowski uplasował się na VII miejscu, a Jan Kabat na IX.

Formacja Dorosłych ATT LUZ również miała swój debiut na tych mistrzostwach. Formacje dorosłych to konkurencja, w której amatorzy startują z zawodowcami, gdzie liczy się technika, chorografia, wyraz artystyczny i to co wyróżnia tę dyscyplinę: temat choreografii i show. Formacja  ATT LUZ  wywalczyła VII miejsce na 27 startujących z układem pt. POLISH LACRIMOSA.