SZACHY: Wyniki pierwszego w tym roku turnieju z cyklu Grand Prix Siedlec 2013

Aneta Borkowska sobota, 12 stycznia 2013, 19:14 Aktualnie, Wydarzenia

W pierwszym tegorocznym turnieju z cyklu Grand Prix Siedlec 2013 w szachach pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce wystartowało 48. zawodników.

Turniej rozegrany w sobotę (5 stycznia) wygrał mistrz Marcin Myć ze Skoczka Siedlce uzyskując 6 pkt z 7 partii. Kolejne miejsca zajęli także zawodnicy Skoczka Siedlce 2. Adam Łukasik 3. Sławomir Kurpiewski 4. Tomasz Sikorski – wszyscy po 5,5 pkt.

Tomek Sikorski wygrał jednocześnie klasyfikację uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszym wśród gimnazjalistów okazał się Filip Delekta – 5pkt – reprezentant Stilonu Gorzów – uczeń Gimnazjum w Mokobodach. Wśród uczniów szkół podstawowych klas IV – VI najlepszym był Krystian Kobryń ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Siedlcach, a klas I – III Paweł Węgrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Międzyrzecu Podlaskim. Obaj uzyskali po 4 pkt.

Kolejny turniej odbędzie się 9 lutego w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi ul. Sekulska 10.

źródło: organizatorzy