SPIN

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy: na półmetku

Beata Głozak piątek, 13 grudnia 2013, 23:18 Siedlce

Dziesiątki pomieszczeń, winda dla osób niepełnosprawnych i cecha charakterystyczna, czyli szare okna – przy ul. Gospodarczej trwa budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej. Prace są już na półmetku.   

– Przygotowujemy obiekt przed zimą – mówi Agnieszka Przesmycka koordynatorka projektu z ramienia firmy Zeltech. – Zostały wstawione praktycznie wszystkie okna, zabezpieczamy otwory drzwiowe, wykonywane są ostatnie elementy elewacyjne. Wkrótce przeniesiemy się do środka. Tu będą wykonywane wszystkie prace od prac budowlanych kończąc na elektryce i sanitarce – wylicza.

Inwestycja obejmuje prace na trzech budynkach. Jeden jest nadbudowywany, kolejny przebudowywany a ostatni budowany od początku. Każdy z nich ma swoją indywidualną technologię i swój harmonogram prac. Wszystkie budynki zostały docieplone. Termin zakończenia inwestycji to koniec przyszłego roku.

– Pracujemy zgodnie z harmonogramem. Nie mamy żadnych opóźnień. W tak zwanym łączniku w chwili obecnej są wykonywane tynki. Tutaj rozmieszczone są już instalacje elektryczne i część instalacji sanitarnych. Mamy także elementy wentylacji – wylicza Przesmycka.

Jesienią wokół budynku pojawią się tereny zielone i miejsca parkingowe.

Powiadom o wpisie

5 komentarzy

 1. Ania i Michał dodano 4 lata temu

  nooo coś się rusza w Siedlcach dla niepełnosprawnych.bo tylko ostatnio pomniki ronda i inne duperele smoleńskie

  • Hanka dodano 4 lata temu

   Co ty chrzanisz…

 2. ... dodano 4 lata temu

  szkoła a co po niej, co dzieje się z tymi ludźmi. Znając życie to siedzą w domu i to co zostało wypracowane jest zniweczone. Miasto nie opiekuje się takimi osobami które ukończyły szkołę.

 3. Magda dodano 4 lata temu

  Oj widać już różnicę, widać. I dobrze, po co zajmować 2 budynki które można sprzedać. A zresztą to wygodniejsze jak wszystko mieści się w jednym. Ciekawe jak to bedzie wyglądało.

 4. gregory dodano 4 lata temu

  Chcą wysiudać ośrodek z Sienkiewicza. Ciekawe jak obejdą wole darczyńcy pani Grzegorzewskiej, że budynek przy Sienkiewicza miał po wsze czasy służyć za szkołę dla dzieci niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.