SPIN

III edycja Międzynarodowego Turnieju Rugby „Honey Cup”

Aneta Borkowska poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 10:32 Sport

Poland Veterans zwyciężyli w III edycji Międzynarodowego Turnieju Rugby „Honey Cup” przed drużynami WFS Siedlce Veterans i Siwymi Lwami ze Lwowa. Była to jedna z imprez obchodów XXXV-lecia Rugby w Siedlcach.

W pierwszym meczu WFS Siedlce Veterans pokonali 14:10 Siwe Lwy Lwów dzięki lepszej skuteczności w kopaniu podwyższeń, obie drużyny zdobyły bowiem po dwa przyłożenia. Drugie spotkanie Siwych Lwów z zespołem Poland Veterans zakończyło się zwycięstwem selekcji 26:7 mimo, że do przerwy to Lwowianie prowadzili 7:5. W ostatnim meczu siedlczanie zremisowali 5:5 z Poland Veterans, którzy dzięki lepszemu bilansowi małych punktów zwyciężyli w III Honey Cup. Trener Poland Veterans Mirosław Żórawski stwierdził, że był to najsilniejszy skład zespołu z Siedlec, który grał w ostatnich latach.

Turniej rozegrano na treningowym boisku Agencji Rozwoju Miasta potocznie zwanym „Maracaną”, w trzech drużynach zagrało łącznie 74 zawodników, w drużynie Poland Veterans zagrali przedstawiciele 12 klubów. Kolejną imprezą obchodów XXXV-lecia Rugby w Siedlcach będą IV Mistrzostwa Polski Weteranów, które zostaną rozegrane 31 maja na bocznym boisku Agencji Rozwoju Miasta.

Wyniki turnieju:

WFS Siedlce Veterans – Siwe Lwy Lwów 14:10 (7:5), punkty- Łukasz Bacik 5 (T), Ireneusz Gręziak (T), Tomasz Radzikowski 4 (2C),
Siwe Lwy Lwów – Poland Veterans 7:26 (7:5),
Poland Veterans – WFS Siedlce Veterans 5:5 (5:0), punkty- Dariusz Jaroszewicz 5 (T),

Kolejność: 1.Poland Veterans, 2.WFS Siedlce Veterans, 3.Siwe Lwy Lwów (Ukraina).

Składy drużyn:

Poland Veterans: AZS AWF Warszawa– Paweł Piekarek; Budowlani Lublin- Mariusz Mucha, Leszek Popko; Budowlani Łódź- Maciej Pabijańczyk, Cezary Zabokrzycki; Chaos Poznań- Paweł Borowski; Czarni Pruszcz Gdański- Mariusz Gdaniec, Bogusław Olszewski; Flota Gdynia- Daniel Kowalski; Frogs Warszawa- Wojciech Szonecki; Lechia Gdańsk- Jerzy Czapkowski, Jarosław Gdaniec, Wojciech Jeryś, Robert Jumas, Paweł Lipkowski, Piotr Płoszaj, Tomasz Romanowicz, Wiesław Woronko; Legia Warszawa- Piotr Wawszczyk; Ogniwo Sopot- Rafał Bednarek, Tomasz Formela, Maciej Walaszczyk; Orkan Sochaczew- Robert Dłutek; WFS Siedlce- Krzysztof Mikiciuk.

WFS Siedlce Veterans: Łukasz Bacik, Tomasz Barczak, Krzysztof Belowski, Jarosław Borkowski II, Grzegorz Chomka, Jan Czyż, Ireneusz Gręziak, Dariusz Jaroszewicz, Krzysztof Kisieliński, Lesław Kodzis, Leszek Koprowski, Andrzej Kosyl, Mariusz Krzyszczak, Mateusz Krzyszczak, Paweł Kuligowski, Grzegorz Maciejewski, Sławomir Pieper, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Tomasz Radzikowski, Marek Ślepowicz, Grzegorz Toczyski, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrębiak.

Siwe Lwy Lwów: Adamets Yuri, Bondarev Dmitrij, Bundz Michail, Chepusenko Paweł, Dorofeev Andrew, Dyachenko Vadim, Havlovskyy Valentin, Hryniv Oleg, Iwańczuk Roman, Korchahin Vladimir, Kozak Igor, Łoziński Roman, Monachyn Victor, Parobiy Yuri, Poplavskyy Vladimir, Prudvybloh Vladimir, Ryazanov Valery, Rybin Anatolij, Savka Michael, Schyrba Basil, Shelenhovskyy Alexander, Sukiasyan Garik, Tikhomirov Nikolai, Vorobyov Sergey, Yahanov Igor, Yanchyshyn Sergey, Yanovich Maxim.

źródło: Jacek Wierzbicki

Powiadom o wpisie

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.