SPIN

Pierwszy pożar już był. Siedlecki „Ognik” oficjalnie otwarty

Aneta Borkowska czwartek, 20 kwietnia 2017, 12:56 Siedlce

Jak zachowywać się w trakcie pożaru? Od dziś tego będą mogły się uczyć dzieci i młodzież w komendzie siedleckiej straży pożarnej.

Oficjalnie został otwarty tzw. ognik, który składa się z dwóch pomieszczeń – sali edukacyjnej oraz pokoju gdzie będą przeprowadzane symulowane pożary.

– Chcemy odwzorować jak najbardziej realne przykłady – mówi Paweł Kulicki rzecznik jednostki. – Pokażemy jak się zachowuje tłuszcz na patelni kiedy się go poleje wodą. Powiemy czemu warto mieć w domu gaśnice oznaczoną literkę F oraz co należy robić podczas pożaru czyli czy lepiej stać czy się położyć – dodaje.

W uroczystym otwarciu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Siedlcach, którzy były świadkami symulowanego pożaru zadymienia pokoju. Przyczyną było zostawienie żelazka na desce do prasowania.

Budowa obiektu została współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Wyposażenie sali i pokoju w którym odbywa się symulacja pożaru kosztowało 70 tysięcy złotych.

Komentarze (1)

  1. Kierowca dodano 4 lata temu

    Bardzo dobra inicjatywa.
    Pokażcie też co zrobić jak się zapali telefon podczas ładowania.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?