SPIN

Ruszą prace pod tunelem i przy obwodnicy – umowy w przyszłym tygodniu

Aneta Borkowska piątek, 2 czerwca 2017, 12:55 Aktualnie

W przyszłym tygodniu zostaną podpisane umowy w wykonawcami na budowę ulicy pod stacją PKP oraz kolejnego etapu obwodnicy.

W poniedziałek (5 czerwca) zostanie podpisana umowa na budowę ulicy na przedłużeniu Kilińskiego aż do Składowej w raz z dojazdami i infrastrukturą. Wykonawcą zadania jest firma WARBUD S.A. Koszt zadania to ponad 21 mln zł, a termin realizacji 11 maja 2018 r.

Natomiast w piątek (9 czerwca) siedlecki ratusz podpisze umowę na budowę III etapu śródmiejskiej obwodnicy Siedlec na odcinku od. ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego do ul. Składowej. Wykonawcą zadania została firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa za kwotę ponad 31 mln zł. Termin zakończenia realizacji zadania to 4 czerwca 2018 r.

4 komentarze

 1. jak te ceny walą w górę dodano 4 lata temu

  http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/siedlce-za-rok-ruszy-budowa-tunelu-drogowego-pod-torami-19098.html 16.04.2013
  Na pytania dotyczące kosztów Wojciech Kudelski posłużył się przykładem innych inwestycji drogowych. Zapytał naczelnika wydziału dróg Wojciecha Cylwika, ile kosztuje wybudowanie 1 km drogi. Okazuje się, że jest to około 2 mln zł przy inwestycjach w terenie płaskim. Zatem budowa pół kilometrowej drogi w tunelu, którego główną konstrukcję wykona kolej kosztowałaby 1 mln zł.
  – Pomnóżmy to razy 10 ze względu na techniczne trudności. Otrzymujemy 10 mln zł, skąd zatem takie ogromne szacunki, myślę, że są one znacznie przesadzone, a przy dzisiejszych oszczędnościach na przetargach uda się jeszcze zaoszczędzić. Bądźmy dobrej myśli – uspokajał radnych Wojciech Kudelski.
  16.04.2013

 2. siedlce dodano 4 lata temu

  Pożyjemy …

 3. siedlczanin dodano 4 lata temu

  Zbliża się termin wyborów. Wraca temat tunelu

 4. edek bez kredek dodano 4 lata temu

  "w raz"….. "chacha"

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?