SPIN

Ruszą prace pod tunelem i przy obwodnicy – umowy w przyszłym tygodniu

Aneta Borkowska piątek, 2 czerwca 2017, 12:55 Aktualnie

W przyszłym tygodniu zostaną podpisane umowy w wykonawcami na budowę ulicy pod stacją PKP oraz kolejnego etapu obwodnicy.

W poniedziałek (5 czerwca) zostanie podpisana umowa na budowę ulicy na przedłużeniu Kilińskiego aż do Składowej w raz z dojazdami i infrastrukturą. Wykonawcą zadania jest firma WARBUD S.A. Koszt zadania to ponad 21 mln zł, a termin realizacji 11 maja 2018 r.

Natomiast w piątek (9 czerwca) siedlecki ratusz podpisze umowę na budowę III etapu śródmiejskiej obwodnicy Siedlec na odcinku od. ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego do ul. Składowej. Wykonawcą zadania została firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa za kwotę ponad 31 mln zł. Termin zakończenia realizacji zadania to 4 czerwca 2018 r.

Powiadom o wpisie

4 komentarze

 1. jak te ceny walą w górę dodano 11 miesięcy temu

  http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/siedlce-za-rok-ruszy-budowa-tunelu-drogowego-pod-torami-19098.html 16.04.2013
  Na pytania dotyczące kosztów Wojciech Kudelski posłużył się przykładem innych inwestycji drogowych. Zapytał naczelnika wydziału dróg Wojciecha Cylwika, ile kosztuje wybudowanie 1 km drogi. Okazuje się, że jest to około 2 mln zł przy inwestycjach w terenie płaskim. Zatem budowa pół kilometrowej drogi w tunelu, którego główną konstrukcję wykona kolej kosztowałaby 1 mln zł.
  – Pomnóżmy to razy 10 ze względu na techniczne trudności. Otrzymujemy 10 mln zł, skąd zatem takie ogromne szacunki, myślę, że są one znacznie przesadzone, a przy dzisiejszych oszczędnościach na przetargach uda się jeszcze zaoszczędzić. Bądźmy dobrej myśli – uspokajał radnych Wojciech Kudelski.
  16.04.2013

 2. siedlce dodano 11 miesięcy temu

  Pożyjemy …

 3. siedlczanin dodano 11 miesięcy temu

  Zbliża się termin wyborów. Wraca temat tunelu

 4. edek bez kredek dodano 11 miesięcy temu

  "w raz"….. "chacha"

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.