SPIN

Święto Niepodległości w Siedlcach

Aneta Borkowska sobota, 11 listopada 2017, 12:50 Siedlce

Trwają centralne uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Tradycyjnie rozpoczęły się od mszy w kościele pw. św. Józefa po czym przemaszerowano pod Pomnik Wolności. Jako pierwsi, niosąc flagę Polski, szli harcerze i siedlczanie.

Po przemówieniu prezydenta Apel Pamięci odczytano, po czym oddano salwę honorową, a następnie pod Pomnikiem Wolności złożono wieńce, kwiaty i zapalono znicze.

Dzisiaj jak w latach ubiegłych, z okazji Święta Niepodległości w centrum miasta odbędą się biegi niepodległościowe, a wieczorem koncerty i spektakle.

1O godz. 18. musical „Dzieci Powstania‘44” w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca „Luz” i Studia Musicalowego „Luz”. Sala widowiskowa „Podlasie”. O godz. 19. koncert „Tobie śpiewam Ojczyzno” w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznych Narodowych Sił Zbrojnych XII Okręg Podlasie. Centrum Kultury i Sztuk. 

 

 

Powiadom o wpisie

6 komentarzy

 1. nie dla faszyzmu dodano 10 miesięcy temu

  Gdzie się podział ONR? Chłopcy tak pięknie maszerowali w Siedlcach 17 września podczas obchodów rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Czyżby zapomnieli o Święcie Niepodległości?

 2. Zorro dodano 10 miesięcy temu

  ŚWIĘTO OBCHODZIMY W RODZINNYM GRONIE Z PRZYJACIÓŁMI ,NIE CHODZĘ NA IMPREZY MIASTA, BO JAK WIDZĘ TE GĘBY ZSL i PZPR ,UBECKIE I KARIEROWICZÓW KAMELEONÓW , SMALCOWNIKÓW TO DŁUGO CHORUJE NIECH SIĘ SAMI CIESZĄ .amen

  • Andrzej dodano 10 miesięcy temu

   Zdejmij maskę! Zobaczymy twoja gębę!

 3. zen dodano 10 miesięcy temu

  Jak można publikowac tak obrzydliwe posty?

 4. PRZYJACIEL dodano 10 miesięcy temu

  Parasolkę potrzymam ale co miesiąc przykleję pięć tys albo więcej taka to sprawiedliwość, popatrzcie na tych niby to sprawiedliwych,ile się da jacy to fachowcy całymi rodzinami doją, dzisiaj w PiS jutro w PSL byle kasa. kasa misiu tylko kasa się liczy.

 5. Kolega dodano 10 miesięcy temu

  Brawo stefek, brawo! Tak trzymać!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?