SPIN

500 zł na maturę, żłobek, nowe place zabaw. „Piątka Karola”

redakcja sobota, 22 września 2018, 23:41 Aktualnie, Siedlce

Konwencję wyborczą miało dzisiaj siedleckie Prawo i Sprawiedliwość. Kandydat tej partii na stanowisko prezydenta miasta Karol Tchórzewski w ciągu 20 minut przedstawił swój program. Nazwał go „swoistą Piątką Karola”.

Tak naprawdę, to nie jest program. To plan działania na najbliższe pięć lat – powiedział na początku Tchórzewski.

Głównymi punktami będą: rodzina, praca, infrastruktura, nowe technologie i sprawy obywatelskie.

W ramach „Siedleckiej Rodziny Plus” wprowadzimy „500 plus” do matury tak, żeby rodzice mieli zabezpieczoną przyszłość swoich dzieci do zakończenia edukacji w szkole średniej – obiecał kandydat na prezydenta. – Każdy emeryt i rencista będzie mógł przyjść do stołówki w siedleckich szkołach i w wyznaczonych godzinach zjeść wspaniały obiad za niewielką cenę – dodał.

Tchórzewski podtrzymał swoją obietnicę budowy żłobka przy ul. Jana Pawła II „żeby dzieci najuboższych mieszkańców miasta Siedlce mogły chodzić do publicznego żłobka, a rodzice żeby mogli pójść do pracy”.

Drugim punktem ma być „Siedlecka Praca Plus”. Karol Tchórzewski widzi nowe miejsca pracy m.in. w planowanej czwartej dywizji, której dowództwo ma być w Siedlcach. Zaapelował do rządu, aby w miejscowości Zawady wybudować Fort Trump (baza wojsk USA-do red.). Pojawiło się też hasło, znane z planów PO – siedleckiego start-upu. Młodym przedsiębiorcom obiecał bezpłatny, roczny wynajem lokali miejskich, a wszystkim powołanie „centrum obsługi przedsiębiorcy”, gdzie urzędnik w imieniu przedsiębiorcy załatwi „wszystkie sprawy”. Dla dużych przedsiębiorców powołany zostanie „asystent przedsiębiorcy”.

Tchórzewski zapowiedział odnowienie siedleckich ulic i chodników, do których „żaden szpadel i łopata nie dotarła przez 10 czy 15 lat”, ale też budowę 4 i 5 etapu obwodnicy. Obiecał swoim wyborcom remont placu Sikorskiego.

Nie parking wielopoziomowy, nie park, nie ratusz a skwer Sikorskiego. Tereny zielone należy zrekultywować, wyposażyć w infrastrukturę i urządzimy tam „swoisty plac celebry” – mówił.

Kandydat podkreślił zasadność elektromobilności i carsharingu. Zapowiedział przystąpienie Siedlec do portalu NaprawmyTo.pl i utworzenie „mobilnego urzędu. W wyznaczonych miejscach miasta i godzinach będą przyjmowane wnioski od mieszkańców Siedlec.

W kwestii spraw obywatelskich Karol Tchórzewski zapowiedział zwiększenie kwoty w budżecie obywatelskim do 5 mln „a jak się sprawdzi to i więcej”. Obiecał jawność wszystkich umów podpisywanych przez urząd. Miałyby być publikowane i aktualizowane na stronie internetowej.

Przywrócimy instytucję referendum przy największych inwestycjach i planach zagospodarowania – obiecał.

Innym pomysłem jest możliwość zabierania przez mieszkańców głosu na sesji rady miasta (teraz siedlczanie mogą się dyskusji jedynie przysłuchiwać).

Na konwencji wyborczej byli minister MON Mariusz Błaszczak, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz minister energii, prywatnie ojciec Karola Tchórzewskiego, Krzysztof Tchórzewski. Dzisiaj przedstawiono też kandydatów na wójtów i rady powiatu.

źródło: fb / Fot. Karol Tchórzewski fb

Powiadom o wpisie

15 komentarzy

 1. marcin dodano 12 miesięcy temu

  panie tchórzewski moze zagospodarował byś tereny poprzemysłowe i skazone a nie osadzał amerykanów wśród polskiej pieknej zieleni by zniszczyli

 2. Jan dodano 12 miesięcy temu

  TEN KANDYDAT TO KPINA ,TO NIESZCZĘŚCIE TO PONIŻENIE DLA MIESZKAŃCÓW KAMUFLAŻ PRZED PRAWDĄ KTÓRA ZWYCIĘŻY .amen

 3. Jan dodano 12 miesięcy temu

  JAWNOŚĆ TO ZNACZY ŻE KOLEGA POLITYCZNY KUDELSKI UKRYWAŁ TO NIECH WASZA SPRAWIEDLIWOŚĆ TO WYJAŚNI.

 4. wyborca dodano 12 miesięcy temu

  A JA GŁOSUJĘ NA KUKIZ 15

 5. ROKI dodano 12 miesięcy temu

  BUDUJMY RAZEM sitwę kolesiostwo partyjne , zadłużajmy miasto bo tak TATUŚ każe ,do cyca taki kandydat.

 6. Mieszkaniec dodano 12 miesięcy temu

  Pan Karol Tchórzewski chyba nie wie co mówi. Miejsca by zabrakło by opisać sprzeczności zawarte w Jego programie.
  Przykład pierwszy dotyczący Placu gen. Sikorskiego. Przecież to radni PiS – STS uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego gdzie przewidziano na tym właśnie placu budowę nowego ratusza !
  To właśnie PiS – STS wystawia pana Tchórzewskiego jako kandydata na Prezydenta Miasta, a na listach na radnych są Ci co za tym głosowali. Panie Karolu czy pan o tym nie wie? A może pan celowo mija się z prawdą? Proszę nie robić z mieszkańców miasta idiotów.

  • @Mieszkaniec dodano 12 miesięcy temu

   Kontynuując Twoje wywody:
   "Każdy emeryt i rencista będzie mógł przyjść do stołówki w siedleckich szkołach i w wyznaczonych godzinach zjeść wspaniały obiad za niewielką cenę" – brzmi fajnie, ale co na to kucharki, intendenci i inni ogarniający stołówki? Co w szkołach korzystających z kateringu? I dlaczego z tej opcji nie będą mogli skorzystać też inni mieszkańcy czy studenci?

 7. king dodano 12 miesięcy temu

  a emeryt mundurowy w wieku 38 lat też dostanie obiad ?

 8. po prostu dodano 12 miesięcy temu

  facet bredzi bez pojęcia pod publikę…

  • zdjęcie dodano 12 miesięcy temu

   " Fot. Karol Tchórzewski fb"
   Jak K.Tchórzewski zrobił to zdjęcie jeśli stoi na tym zdj. za mównicą.

 9. Żorż Ponimirski dodano 12 miesięcy temu

  "Każdy emeryt i rencista będzie mógł przyjść do stołówki w siedleckich szkołach"… a jak sprawdzą czy jakiś pedofil nie kręci się po szkole pod pozorem zjedzenia obiadu?

 10. Elza dodano 11 miesięcy temu

  To jest zwykle, prymitywne pisowskie przekupstwo za nie swoje pieniądze. A może klan Tchórzewskich z popierającym go klerem podaruje coś swojego, z własnej kieszeni?

 11. Janrk dodano 11 miesięcy temu

  Mam pytanie : spotkanie ma miejsce na uph- kto za nie zapłacił? Światło, informatyk, sprzątaczki ? Dodam , że ta sala jest postawiona z projektu unijnego i z tego co wiem, to chyba nie jest do końca roku do komercyjnego wynajęcia, zatem?…

 12. wiktorpan dodano 11 miesięcy temu

  infrastruktura w Siedlcach i tak przeszła wiele zmian na lepsze.
  Na nowe technologie jak najbardziej jestem otwarty. Fajnie tylko jakby korki w były mniejsze… z obecnych kandydatów w moim mieście tylko Tchórzewski mnie przekonuje.

 13. Andrzej Pisowski dodano 11 miesięcy temu

  Kłaniam się Państwu, kłaniam się wszystkim przeciwnikom PIS u, staropolskim czpką do ziemi kłaniam się!!! I powiem bardzo krótko, jeżeli PIS w Siedlcach ma akurat takich adwersarzy, to jestem bardzo spokojny o wynik wyborów. KAROL TCHÓRZEWSKI jest jedynym kandydatem na Prezydenta mojego /naszego pięknego miasta, który gwarantuje ciągłość rozwoju i podnoszenie "NAS WSZYSTKICH" na wyższy poziom. To właśnie z Jego inicjatywy, jeszcze jako radnego Sejmiku, w Siedlcach będzie Dywizja Zmechanizowana, ta sama, która wsławiła się w Bitwie Warszawskiej! Mało tego! Informuje Szanownych Państwa, że to w efekcie finalnym stanowi 4500 miejsc pracy! A co za tym idzie, Wojsko zakupi w Siedlcach mieszkania dla swoich żołnierzy, zaopatrzenie też nastąpi w naszym mieście, czyli siedleccy przedsiębiorcy będą mieli zagwarantowany stały dochód i co niezwykle istotne wiele siedleckich panien, a są niezwykle urodziwe, bo wszystkie Panie w Siedlcach są bardzo atrakcyjne, niezależnie od wieku! I niezależnie od zaopatrywań są bardzo atrakcyjne, i owe DAMY, o ile uznają, że warto, będą miały w żołnierzach ewentualnych kandydatów na męża, ewentualnie partnera życiowego? Takie są fakty MILI PAŃSTWO!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?