SPIN

Tchórzewski rezygnuje z funkcji prezesa PECu

Aneta Borkowska środa, 14 listopada 2018, 18:07 Siedlce

Karol Tchórzewski złożył rezygnację z funkcji prezesa PEC. Jak napisał na facebooku zrobił to z powodów osobistych. Zaznaczył, że nie chce stawać na drodze nowego prezydenta i rezygnuje z odprawy, która ma nadzieję będzie przeznaczona na gabinet stomatologiczny w „siódemce”. Poniżej treść oświadczenia.

Szanowni Państwo,

W ubiegłym tygodniu złożyłem rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach Sp. z o.o. z dniem 30.11.2018 r. Dzisiaj Rada Nadzorcza przyjęła moją rezygnację i w kilku zdaniach chcę skomentować swoją decyzję.

Ostatnie lata mojej kariery zawodowej były związane z siedleckim PECem. Swoją pracę traktowałem jako zaszczyt i obowiązek służby mieszkańcom miasta. Przedsiębiorstwo Energetyczne ma za sobą skomplikowany etap uruchomienia kogeneracji oraz negocjacji umów z firmami zajmującymi się obrotem energią elektryczną i gazem ziemnym wysokometanowym. Dokonaliśmy też wielu usprawnień dostosowujących nasz zakład do przyszłych wymogów środowiskowych. Przeprowadzono remont generalny w technologii ścian szczelnych 2 kotłów WR-25. Obecnie trwa modernizacja kotła WR-10, zmodernizowaliśmy magistrale ciepłownicze, a obiekty PECu zostały zrewitalizowane. Pozostawiam firmę z rekordowymi wynikami, na czołowej pozycji w naszej branży. Zysk wzrósł z 8 milionów w 2015 r do ponad 23 milionów za rok 2017. Zadłużenie spadło z prawie 32 milionów złotych na początku 2016 r. do 8 mln w chwili obecnej, z czego większość to pożyczki preferowane z WFOŚiGW oraz z unijnego programu Jessica. Stan zasobów finansowych PECu na chwilę obecną to prawie 40 milionów złotych, na koncie firmy znajdują się także świadectwa pochodzenia na kwotę ok. 10 milionów złotych. W posiadaniu przedsiębiorstwa jest także działka o wartości ok. 11.5 miliona złotych netto.

Środki te zostały zgromadzone na niezbędne do dostosowania do norm unijnych inwestycje. Firma korzysta z derogacji ciepłowniczych do 31.12.2022 r. i do tego momentu musi posiadać instalacje odpylania, odsiarczania i odazotowania spalin spełniające wymogi BAT.

Zrezygnowałem ze stanowiska ze względów osobistych. Nie chcę stawać na drodze nowego Prezydenta w realizacji jego programu.

Zgodnie z umową po dwumiesięcznym okresie wypowiedzenia Spółka musiałaby wypłacić mi odprawę w wysokości 46 200 złotych. Odchodząc już dziś rezygnuję z odprawy i apeluję, do Prezydenta Andrzeja Sitnika, aby przeznaczył tą kwotę na gabinet stomatologiczny w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach.

Na koniec jeszcze raz chcę serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach Sp. z o.o. oraz pracownikom PEC Serwis Sp. z o.o.

Z wyrazami szacunku

Karol Tchórzewski

 

Powiadom o wpisie

35 komentarzy

 1. W jaki to sposób? dodano 11 miesięcy temu

  Jak to niby ma się odbyć, że pieniądze z których rezygnuje ktoś, nowy Prezydent ma przekazywać na gabinet stomatologiczny. Rezygnujesz więc zostaw to nowej władzy.

  • ciemny lud ma to kupić dodano 11 miesięcy temu

   Nie można zrezygnować z wynagrodzenia , które się należy jako Prezes powinien wiedzieć i WIE tylko robi to w określonym celu …. nie dajcie się manipulować

 2. siedlczanin dodano 11 miesięcy temu

  Czekamy na decyzję p.Sitnika

 3. mieszkanka dodano 11 miesięcy temu

  Szkoda, że tak samo nie postąpił z premią.

 4. Chyba dodano 11 miesięcy temu

  Chyba p. Tchórzewski nie zna prawa. Przecież on nie może zrezygnować z odprawy. Zgodnie z prawem odprawa się mu należy. Po pobraniu sam zdecyduje na co je wyda. Po drugie jak p. Sitnik może dysponować pieniędzmi z PEC. Chyba K. Tchórzewski faktycznie nie nadaje się na to stanowisko.

  • big dodano 11 miesięcy temu

   jak sam rezygnuje nic mu się nie należy

   • Niezależny dodano 11 miesięcy temu

    Dobrze chłopak zrobił. Zrzekł się stanowiska i pieniędzy, a wy dalej go nienawidzicie. Nie dogodzisz Targowicy.

    • Nie mówimy dodano 11 miesięcy temu

     Nie mówimy czy dobrze zrobił zrzekając się. Zrobił to co musiał. Nie czarujmy się. Ale mówimy o tym, że jak nie chce pieniędzy to niech je sam przekaże zgodnie ze swoją wolą. I nie ma tu nic z Targowicy, jak znam troszkę historię.

 5. bzdura dodano 11 miesięcy temu

  Karolu – zrezygnował więc o odprawie nie ma mowy. Po co pleciesz bzdury. Niczego klęska cie nie nauczyła???????

  • y. dodano 11 miesięcy temu

   To zależy od zapisów w kontrakcie często. Prezesi działają często na podstawie w ogóle innych zapisów niż zwykli pracownicy.

 6. wyborca dodano 11 miesięcy temu

  Szacunek
  Zwyczajni dobrzy ludzie to docenią

 7. Elvis dodano 11 miesięcy temu

  A co zrobił aby dostosować siedlecką energetykę do nowych norm emisji? Trzy lata noże okazać się za mało aby tego dokonać?

 8. ja dodano 11 miesięcy temu

  Postąpił z klasą. Szacun.

 9. maciej kublikowski dodano 11 miesięcy temu

  Po większości komentarzy widzimy jakie prymitywy mieszkają w Siedlcach. Jak bardzo to jest żałosne. Panie Karolu to jest bardzo honorowe i zrobione z wielką klasą.

  • tak dodano 11 miesięcy temu

   Tu miał być
   "zrobione z wielką klasą" Zgadza się, z Pierwszą klasą podstawówki..

   • marson dodano 11 miesięcy temu

    kubeł nie obrażaj siedlczan

  • marson dodano 11 miesięcy temu

   kubeł nie obrażaj siedlczan

  • Anonim dodano 11 miesięcy temu

   A na czym ten honor i klasa polega, bo nie bardzo rozumiem?

 10. Panie Kublikowski dodano 11 miesięcy temu

  Wasze przekonanie o siedlczanach jako prymitywach doprowadziło do klęski wyborczej Karola. Siedlczanie to mądrzy ludzie. Uwierzyli wreszcie że wiele mogą. Trwanie w przekonaniu ze macie do czynienia z "ciemnym ludem" pozwoli wam ponieść kolejne klęski w wyborach 2019 r.

  • tak dodano 11 miesięcy temu

   z Pierwszą klasą Podstawówki.

 11. Janek dodano 11 miesięcy temu

  Jeśli rezygnuje z pracy, odprawy nie dostanie. Jeśli mimo dziwnych zapisów prawnych kasa mu się należy, niech ją weźmie, zrobi przelew na Radę Rodzicow w s kole nr 7 a dyrekcja zdecyduje, jak te środki wykorzystać. Mniej gadania, więcej prostego działania!

 12. fan dodano 11 miesięcy temu

  Działanie pod publiczkę.A co do kwesti odejścia……lepiej samemu odejść niż zostać odwołanym.

 13. Beata 1981 dodano 11 miesięcy temu

  Jaka to była umowa, że przy odejściu należy się odprawa "Jeśli członek zarządu spółki zrezygnuje z zajmowanego stanowiska, to spółka może mu z tego powodu wypowiedzieć umowę o pracę. Nie będzie przy tym zobowiązana do wypłacenia mu odprawy pieniężnej ani odszkodowania." – to cytat

  • Zdaje się dodano 11 miesięcy temu

   że kontrakt menedżerski.
   Obowiązują inne przepisy.

 14. krzycho58 dodano 11 miesięcy temu

  Tatuś załatwił lepszą fuchę ?

 15. byly siedlczanin. dodano 11 miesięcy temu

  Tchorzewski rezygnuje bo wie ze nie bedzie mial zycia i jest spalony. Nie wyszlo.Ale Papcio cos ogarnie.Krzywda mu nie bedzie.Oj nie!.

 16. podlasiak dodano 11 miesięcy temu

  tak sie rozpisał jakby PEC jemu zawdzięczał ten stan finansów.

 17. znienawidzony dodano 11 miesięcy temu

  2,5 miliona rocznie w Pecu zarabiał przez tyle lat to po co mu odprawa i jakieś tam marne grosze teraz – bądźmy realistami !

  • do znienawidzony dodano 11 miesięcy temu

   chyba 2,5 mln pesos ? po co takie falszywe pajacowanie informacjac?

 18. y. dodano 11 miesięcy temu

  Możliwe, że coś tam namieszali w PECu i szybko ucieka, żeby Sitnik się nie dobrał do nieprawidłowości podczas jego urzędowania.

  • Możliwe dodano 11 miesięcy temu

   że pisze Pan/Pani tylko po to, aby umniejszyć dokonania Karola Tchórzewskiego albo dlatego, żeby uzewnętrznić swoją frustrację

   • y. dodano 11 miesięcy temu

    Takich rzeczy się nie robi ot tak, tu na bank jest coś na rzeczy i jest jakieś drugie dno.

 19. marson dodano 11 miesięcy temu

  i co karolku wstyd teraz w PEC-u pracować, a taki byłeś pewny zwycięstwa

  • Ludzie są różni dodano 11 miesięcy temu

   Jedni robią takie rzeczy, inni nie potrafią tego zrozumieć

 20. Henryk dodano 11 miesięcy temu

  Prosty, przejrzysty komunikat dojrzałego managera, który rozumie swoją sytuację a jednocześnie potrafi ocenić swoją wartość.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?