SPIN

Spadek „Prusa”, awans „Królówki”

Aneta Borkowska czwartek, 10 stycznia 2019, 06:57 Siedlce

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2019.

Wśród 1000 najlepszych liceów ogólnokształcących w kraju na liście znalazły się cztery siedleckie oraz wśród 500 dwa technika.

Szkoły zostały ocenione przy pomocy kilku kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników dodatkowo oceniane są wyniki egzaminu zawodowego.

Spadek o kilkadziesiąt oczek zanotowało I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa. Szkoła spadła na 79 lokatę.
Powody do zadowolenia może mieć za to II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Świętej Królowej Jadwigi (w zeszłym roku na 297. miejscu). W aktualnym zestawieniu szkoła plasuje się na 171 lokacie.

763 miejsce zajmuje I Katolickie Liceum Ogólnokształcące, a 999 IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego.

Według rankingu najlepszym technikum w naszym mieście jest Technikum nr 2, które zostało sklasyfikowane na miejscu 142. W roku ubiegłym szkoła znajdowała się na miejscu 69, co oznacza duży spadek. Na 189 miejscu jest Technikum nr 1.

źródło: Perspektywy

Powiadom o wpisie

4 komentarze

 1. Prusak dodano 6 dni temu

  Prus najlepsza szkoła…to jakaś kpina. Gdyby nie inteligencja uczniów i korki opłacane przez rodziców, to byłaby przeciętna szkoła i taką powinna być. Starzy nauczyciele, którym nie chce się dokształcać, chyba pracę z uczniami traktują jak karę lub przymus, emerytowana anglistka, która z angielskim nie ma nic wspólnego, emerytowany informatyk, który uwielbia obrabiać zada innym nauczycielom na lekcjach i sam się wywyższać, w żenujący sposób zaczepia uczniów na przerwach i pierdzieli o sobie, czego to nie potrafi, zakompleksiony i wkleja się w każde możliwe zdjęcie – ale dzięki temu mieliśmy z niego polewkę.
  Większość sądzi, że Prus to "elitarna" szkoła. Może i jest dobra, ale to nie zasługa ludzi tam pracujących. Przyznaje jest kilku zapaleńców, którym chce się z dzieciakami pracować, ale to garstka nauczycieli.
  Pamiętajcie, że ranking jest dzięki uczniom, a ostatnio pojawiła się informacja, że perspektywy fałszowały ranking tej "zacnej" placówki.

  • Nauczyciel Prusa dodano 2 dni temu

   A nie wstyd to kolego na Kolegę głupoty wypisywać? WSTYD

 2. Królowka dodano 6 dni temu

  Dobrze, że wkoncu udało się trochę przebić królowce bo coraz więcej pracy wkładamy w nasze wyniki 🙂

 3. gosc dodano 6 dni temu

  o jej a co sie stalo z żółkiewski ledwo sie miesci w rankingu

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?