SPIN

Druga strefa płatnego parkowania już niedługo

Aneta Borkowska czwartek, 17 stycznia 2019, 07:22 Siedlce

Za niecałe dwa miesiące w Siedlcach powstanie druga strefa płatnego parkowania. Tym razem w okolicy dworca PKP na placu Zdanowskiego. Zamontowane będą dwa parkometry, a miejsc będzie około 35.

– Będą tam też miejsca nieodpłatne, przy pomniku kolejarzy, tam też jest około 30 miejsc, za które przez około 5 lat nie możemy pobierać opłaty – mówi naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Paweł Chazan.

Opłaty będą identyczne jak w strefie nr 1 czyli przy urzędzie miasta. Za pierwsze pół godziny będzie to złotówka, po godzinie 2 złote itd.

– Oczywiście jeśli ktoś się na chwilę tam zatrzyma, by dajmy na to kogoś wysadzić na to nikt nie będzie za to pobierał opłaty – tłumaczy Chazan. – Jednak jeśli ktoś się zatrzyma, by odprowadzić bliską osobę na pociąg to myślę, że ta złotówka to chyba nie jest zbyt wygórowana cena – dodaje.

Abonament na jedną strefę będzie uprawniał także do parkowania samochodu w drugiej. Strefa ma poprawić bezpieczeństwo w okolicach dworca.

– Pod dworcem jest bałagan. Policja ma ciągle zgłoszenia od mieszkańców, którzy nie mogą wysiąść z autobusu, bo cały przystanek jest zastawiony – przyznaje naczelnik wydziału dróg Wojciech Cylwik. – Jest też druga sprawa. W momencie gdyby straż pożarna musiała prowadzić jakąś akcję ratunkową to w tej chwili ma utrudniony dojazd. W strefie parkowanie jest uporządkowane, bo samochodów nie można sobie stawać dowolnie tak jak teraz – dodaje.

Poza tym wprowadzenie strefy ma także czynnik ekonomiczny. Strefa ma „zmusić” siedlczan do korzystania z nowego bezpłatnego parkingu po drugiej stronie torów. Jeśli nie będzie na nim odpowiedniej liczby parkowań miasto będzie musiało zwrócić część unijnej dotacji jaką otrzymało na budowę.

Powiadom o wpisie

15 komentarzy

 1. Ja dodano 5 miesięcy temu

  Za chwile pojawią się problemy z rozróżnieniem, kto jeszcze wysadza, a kto już parkuje. Może sensowniej byłoby podzielić na strefę parkingową i tzw. Kiss&Ride?

 2. roz dodano 5 miesięcy temu

  Jakich siedlczan? Połowa samochodów ma rejestracje spoza miasta.
  W końcu będzie normalnie.

 3. Przemek dodano 5 miesięcy temu

  nareszcie 😉 dlaczego tak późno ?????????

  • Bo musiał odpowiedni człowiek temat parkowania podjąć dodano 5 miesięcy temu

   🙂

 4. buduj i płać dodano 5 miesięcy temu

  Czy ktoś mi pobuduje parking na swojej działce, dla moich klientów?
  PKP zarabia na biletach zakupionych przez podróżnych, a miasto kosztem nie podróżujących buduje dla PKP parkingi – to jest gospodarność !

 5. zenek dodano 5 miesięcy temu

  Czego się nie robi aby zapełnić miejsca na parkingu za torami. Powiedzcie to ludziom wprost i bez ogródek

  • y. dodano 5 miesięcy temu

   Ależ to już było powiedziane wprost i bez ogródek – strefa parkowania ma zmusić leniwe grube dupska do parkowania za torami, aby wyrobić normę, dzięki czemu nie trzeba będzie zwracać dofinansowania UE.

 6. aba dodano 5 miesięcy temu

  zaczynają się podwyżki dla siedlczan – brawo sitnik

 7. Mieszkaniec dodano 5 miesięcy temu

  A co z ulicą Kilińskiego? Mieszkańcy nie mogą zaparkować pod własnymi blokami i kamienicami bo WSI zostawi auto i jedzie pociągiem do Warszawy…

  • king dodano 5 miesięcy temu

   własne to jest Twoje mieszkanie w tej kamienicy (o ile nie jest komunalne a Ty nie jesteś tylko najemcą) – ulice niezależnie gdzie są własnością wspólną – niezależnie czy na Kilińskiego czy na Orężnej – i wszyscy mają do nich dokładnie takie same prawa

  • doros dodano 4 miesiące temu

   Każdy może wykupić sobie parking pod blokiem lub na terenie osiedla. Jak się ma samochód to trzeba o tym myśleć jak się mieszkanie kupuję, a nie szukać winowajcow w WSI czy innych rejestracjach.

 8. ztejsamejstrony dodano 5 miesięcy temu

  Taki półśrodek a może i ćwierć, jak ktoś wcześniej napisał. Kiedy Piłsudskiego, kiedy Kilińskiego? Stoją właściciele pod swoimi sklepami a klient niech szuka. W całym "centrum " wprowadzić płatne postoje Do pół godziny za złotówkę a dłużej niech będzie i trzy, jak po szpitalem. Przepraszam, pod szpitalem 15 min. jest za darmo a pół godziny jak godzina za trzy złote.

 9. trochę zdegustowany dodano 5 miesięcy temu

  jak to idzie ? Siedlce miasto przyjazne czy jakoś tak – chyba tylko na papierze

 10. Xxx dodano 5 miesięcy temu

  Niedługo wszędzie będą parkingi płatne ale dziury jak były to i pozostaną wysoki krawężnik ale płatne

 11. tutejszy dodano 5 miesięcy temu

  Spokojnie, obecnie parkujący przeniosą na ul. Kilińskiego, która i tak od rana do późnego wieczora jest oblegana przez samochody osób głównie dojeżdżających do pracy w Warszawie i Mińsku Maz., a mają nowo pobudowany parking.
  Proszę postawić parkometry nie tylko na placu Zdanowskiego ale też przy ulicach w koło PKP np. Kilińskiego (odcinek od ronda z kościołem Garnizonowym, a ul. Kolejową). Może wtedy "przyjezdni" zaczną korzystać z miejsc dla nich przeznaczonych!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?