SPIN

Milionowe inwestycje w roku 2010

redakcja sobota, 14 listopada 2009, 13:51 Siedlce, Wydarzenia

konferencja

Nasza koalicja nie próżnowała przez ostatnie lata - podkreśla Mariusz Dobijański. Fot.BG

Inaczej niż poprzednie władze nie zostawiamy wszystkiego co najlepsze na rok wyborczy – powiedział Mariusz Dobijański, przewodniczący Rady Miasta podczas konferencji prasowej w sprawie planów inwestycyjnych.

Siedleckie władze przewidują, że na te działania przeznaczą 174 mln zł. Łączna kwota wydatków to niemal 300 mln. Wszystko wskazuje na to, że w roku 2010 padnie rekord.

Na plan pierwszy wysuną się inwestycje drogowe: 86 mln zł. Wśród nich najdroższa będzie realizacja dwóch etapów budowy obwodnicy wewnętrznej i projekt etapu trzeciego – 35 mln zł. Następnie przebudowa ul. Sokołowskiej (od ul. Popiełuszki do Jagiełły), Pułaskiego i drogi nr 63 (ul. Wiśniowa – Wiszniewskiego).

– Rozpoczniemy budowę ulic: Prądzyńskiego i Hłasko, ulicy łączącej Starowiejską z Ogrodową (KL 12 – od red.) i Radzyńskiej (wspólnie z gminą Siedlce – od red.) – wyliczał Jarosław Głowacki, wiceprezydent. – Przebudujemy ulicę Poniatowskiego.

Przyszły rok to nie tylko drogi. To także oświata. Magistrat poinformował, między innymi, o termomodernizacji Szkół Podstawowych Nr 10 i 12 a także budowie hali i pracowni zawodowych w popularnym “Elektryku”. Z kolei II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi doczeka się, w końcu, hali sportowej.

bgDodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?